Firewall Outpost Pro i dodatkowy program antywirusowy

(system) #1

Czy można łączyć Outpost Pro z np. Avirą lub Avastem? Outpost ma wbudowane antimalware i antispyware, ale nie wiem czy jest tak efektywne jak Avira. Nie chce też żadnych konfliktów między programami.

(Sebastianchrzan) #2

Do niego należy dołączyć jakiś antyvirus najlepiej chodzi z nim Nod ale on jest płatny a z darmowych to Avira!

(Onimusza666) #3

Używam tej zapory i Avasta-nie gryzą się i nie mam żadnych problemów,używałem także dodatkowo Spybota,ale po formacie go już nie instalowałem.Pozdrawiam.

(Danielm86) #4

Te wszelkie anty z firewali są nic niewarte. Wyłącz te moduły, zainstaluj Avasta lub AVG.

(Sebastianchrzan) #5

Właśnie że antimalware i antispyware w outpsot są jednym z lepszych programów tego typu!Więc nić nie wyłączaj!

(Radar79) #6

Nod32 i Outpost Firewall Pro to jedna z najlepszych kombinacji do zabezpieczenia kompa (zwłaszcza jeśli chodzi o szybkie i mało absorbujące RAM działanie). Najlepszym sposobem jest zainstalowanie w pierwszej kolejności noda a dopiero wtedy OFP.Firewall podczas instalacji wykryje moduł antyspyware który posiada nod i deaktywuje swój przechodząc w tzw. tryb zgodności. Skutkuje to lepszą współpracą (moduły nie będą się "gryźć" między sobą). Zassij triala http://www.eset.pl/pobieranie/pobieranie/wersja-testowa-eset-nod32-antivirus.html bedzie działał przez miesiąc a potem, jak Ci sie spodoba odezwij się na PW to coś podpowiem.

(Danielm86) #7

Dozamet1

Kto ci to powiedział?

(Sebastianchrzan) #8

Niektóre antyvirusy same dezaktywują ten skaner dla lepszej pacy komputera!W tym wypadku trzeba odinstalować żeby nie było konfliktu!

Miałem ten firewall i blokował bardzo dobrze spyware i malware!