Firewall windowsa

(A Zyla) #1

jest tak ze komp strasznie jest zamulony pytanie jak wylaczyc windy firewalla i antywira moze to cos pomoze

(Zimmer Hans) #2

O problemie wartoby napisać troszkę szerzej, jaśniej. Powiedz więc jakim systemem :?:

dysponujesz (podejżewam że Xp) i czy chcesz wyłączyć Zaporę w Windowsie czy jedynie

ustawić jakoś firewalla. Jeśli chcesz zrobić to drugie to napisz jaki to firewall jest na Twoim kompie. :x

Pozdrawiam. :wink:

(aju) #3

Podaj jego specyfikację i przybliż czy zawsze tak było czy dopiero teraz się tak zaczęło dziać. Więcej szczegółów.

panel sterowania=>połączenia sieciowe i internetowe=>zapora systemu windows (dla xp z SP2)

Pamiętaj iż wyłączenie AV i FV może doprowadzić do zainfekowania systemu (o ile jeszcze nie jest) a w rezultacie do znacznych problemów, utraty danych a w ostateczności=> format

(A Zyla) #4

uzywam firewalla sygate i avg antywira mysle ze moga sie klocic z tymi windy

problemow wczesniej nie bylo dopoki nie poinstalowalem kilkudziesieciu programikow

ok FW wylaczony tylko nie wiem co z AV

(aju) #5

Jak wyłączyć firewalla xp już napisałem.

Pewnie większość z nich dodało się do autostaru:

start=>uruchom=>msconfig=> zakładka usługi (zaznacz aby ukrył usługi MS) i powyłączaj te niepotrzebne=>zakładka uruchamianie i powyłączaj to co niepotrzebne.

Mogo się zdarzyć iż oprogramowanie które instalowałeś miało masę dziatostwa. Wklej do działu bezpieczeństo loga hijackthis oraz silent runners.

(A Zyla) #6

firewall juz jest wylaczony nie wiem tylko co z atyvirem i daje loga do b.

(Sam Fisher) #7

tzn. podaj więcej konkretów , co się dzieje z tym twoim AVG :roll:

(A Zyla) #8

z avg jest ok tylko nie wiem jak wylaczyc antyvra windy

(Sam Fisher) #9

z tego co wiem to winxp ma tylko firewalla czyli zaporę =] :?

(A Zyla) #10

ok teraz chodzi w miare ok