Firewall z windows'a czy inny?

Używam obecnie firewall’a wbudowanego w Windows XP +SP2. Czy to jest wystarczające zabezpieczenie czy nie? Czy powinienem zainstalować jakiś zewnętrzny? Proszę o opinie ale z uzasadnieniem.

według mnie wszystko co wewnętrzne w Windowsach jest do bani!! nawet do sp2 są już poprawki; więc sam widzisz :rotfl:

ja stosuję “własnego” firewalla i jest nim Outpost Personal Firewall!! wypróbuj… :smiley:

Mimo wszystko radziłbym Ci zainstalować jakiegoś firewalla. Na tym windowsowym wiele razy się przejechałem :?

Firewall w Windowsie w takiej postaci to nowość w “stajni” Microsoftu i zapewne jako taki jeszcze długo będzie cierpiał na choroby wieku dziecięcego. Z czasem zaczną wychodzić na wierzch jego niedoskonałości i zapewne z czasem zostaną załatane. Ale dopóki to nie nastąpi, postawiłbym raczej na sprawdzone aplikacje nastawione tylko i wyłącznie na ochronę systemu przed atakami z zewnątrz.

Było już o tym duuuużo jakie firewall’e instalować a jakich nie.

Ktos szuka wielbłądzi :stuck_out_tongue:

Radzę jednak zewnętrzny. :smiley:

:arrow: http://xp.net.pl/art/windowsxp_sp2_opinie.html

http://www.flexbeta.net/main/articles.p … show&id=76

NIECH MI KTOS POWIE JAK WLACZYC TEN FIREWALL WINDOWSA XP! !!

Czego wrzeszczysz ?? Tu nikt nie jest głuchy.

Niech mi ktos powie jak wlaczyc ten firewall Windowsa XP! Prosze!

Czy musi byc PS2?

Czy teraz lepiej? Jesli tak to poprosze o odpowiedz!

Tak, teraz lepiej :slight_smile:

Żeby uruchomić firewalla z XP w takiej postaci, jaką ma po SP2, to musisz mieć SP2, gdyż firewall ten jest głównym składnikiem tego dodatku i nie jest dostępny jako produkt sam w sobie.

Moze to zabrzmi dosc glupio ale ja nie wiem czy mam SP2! :oops:

Prawoklik na Mój Komputer>>Właściwośći. Tam jest napisane.

Jeżeli szkoda Ci czasu na ściąganie SP2, jeśli go nie masz, dziś wyszło specjalne wydanie CHIP-A, razem z SP2 PL i poradami do niego, za 5.90. Możesz takze zamówić za darmo w Microsoft.

A tak wracajac do tematu, to ja polecam Zone Labs Security, zainstalowalam go w kompie siostry i wszystko smiga spoko