Firewall z windows'a czy inny?

(Szarek) #1

Używam obecnie firewall’a wbudowanego w Windows XP +SP2. Czy to jest wystarczające zabezpieczenie czy nie? Czy powinienem zainstalować jakiś zewnętrzny? Proszę o opinie ale z uzasadnieniem.

(Duch) #2

według mnie wszystko co wewnętrzne w Windowsach jest do bani!! nawet do sp2 są już poprawki; więc sam widzisz :rotfl:

ja stosuję "własnego" firewalla i jest nim Outpost Personal Firewall!! wypróbuj... :smiley:

(system) #3

Mimo wszystko radziłbym Ci zainstalować jakiegoś firewalla. Na tym windowsowym wiele razy się przejechałem :?

(Magik) #4

Firewall w Windowsie w takiej postaci to nowość w "stajni" Microsoftu i zapewne jako taki jeszcze długo będzie cierpiał na choroby wieku dziecięcego. Z czasem zaczną wychodzić na wierzch jego niedoskonałości i zapewne z czasem zostaną załatane. Ale dopóki to nie nastąpi, postawiłbym raczej na sprawdzone aplikacje nastawione tylko i wyłącznie na ochronę systemu przed atakami z zewnątrz.

(S Man1) #5

Było już o tym duuuużo jakie firewall'e instalować a jakich nie.

Ktos szuka wielbłądzi :stuck_out_tongue:

(lazikar) #6

Radzę jednak zewnętrzny. :smiley:

:arrow: http://xp.net.pl/art/windowsxp_sp2_opinie.html

(Lackymen5) #7

http://www.flexbeta.net/main/articles.p ... show&id=76

(Piotrekjunior) #8

NIECH MI KTOS POWIE JAK WLACZYC TEN FIREWALL WINDOWSA XP! !!

(fiesta) #9

Czego wrzeszczysz ?? Tu nikt nie jest głuchy.

(Piotrekjunior) #10

Niech mi ktos powie jak wlaczyc ten firewall Windowsa XP! Prosze!

Czy musi byc PS2?

Czy teraz lepiej? Jesli tak to poprosze o odpowiedz!

(Magik) #11

Tak, teraz lepiej :slight_smile:

Żeby uruchomić firewalla z XP w takiej postaci, jaką ma po SP2, to musisz mieć SP2, gdyż firewall ten jest głównym składnikiem tego dodatku i nie jest dostępny jako produkt sam w sobie.

(Piotrekjunior) #12

Moze to zabrzmi dosc glupio ale ja nie wiem czy mam SP2! :oops:

(lazikar) #13

Prawoklik na Mój Komputer>>Właściwośći. Tam jest napisane.

(boczi) #14

Jeżeli szkoda Ci czasu na ściąganie SP2, jeśli go nie masz, dziś wyszło specjalne wydanie CHIP-A, razem z SP2 PL i poradami do niego, za 5.90. Możesz takze zamówić za darmo w Microsoft.

(Ene2) #15

A tak wracajac do tematu, to ja polecam Zone Labs Security, zainstalowalam go w kompie siostry i wszystko smiga spoko