Firewall

Witam. Mam pytanie…

Czy w Windowsie XP wystarczy systemowy firewall? Czy jest on wystarczająco dobry? Czy wypadałoby zainstalować jakiegoś zewnętrznego? :o Dziękuję :smiley: :smiley: :smiley:

Zapora XP SP2? Lepiej nie mówić …

Poszukaj na forum było tego pełno,

Teraz używam Linuxa, ale na Windowsie używam Kerio…

Zobacz tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … i+firewall

Ja polecam Sygate Personal Firewall, używam i jestem bardzo zadowolony :wink:

Firewall systemowy w zupełności Ci wystarczy :!: Przydałby Ci się inny gdybyś miała firmę, a tenże komputer zawierał jakieś megaważne dane. A skoro kompyter służy Ci do domowej rozrywki (tak zakładam), to nie potrzebujesz innego.

Jeśli są dostępne darmowe firewalle ( podawane w tym i innych topicach ), to co stoi na przeszkodzie, żeby być lepiej zabezpieczonym ? Przecież nic się nie traci.

Ten i żaden inny, naprawde dobry (ostatnio w niektórych testach zajmował pierwsze miejsca)

Firewall jest bardzo potrzebny i naprawdę warto go zainstalować. Polecam Kerio Personal Firewall.

Zone Alarm Free jest bardzo dobry :smiley:

Ja polecam jak zwykle Kerio Personal Firewall

Do pobrania -> KLIK

A opis konfiguracji -> KLIK

a ja polecam przeczytanie innych tematów związanych z zaporami sieciowymi. ogólnie wyjdzie że większośc userów podpowiada że warto wybrać Kerio lub Zone Alarm ale przekonać się osobiście warto :wink:

Traci się na wydajności komputera. I dobrze o tym wiesz, czyli świadomie wprowadzasz w błąd. Nieładnie…

Ja tam u siebie nie zauważyłam żadnej utraty wydajności, a nie jestem posiadaczką jakiejś supermaszyny i łącze mam dosyć wolne. Jednak gdy patrzę na logi mojego firewalla, to cieszę się, że go mam :slight_smile:

aż taka duża utrata wydajności nie spada podczas użytkowania komputera…jest ona raczej nie zauważalna :wink:

Co do zapory systemowej troszkę się zawiodłem. Jak pewnego dnia pisałem dokument w wordzie, komputer się zawiesił. Gdy go zrestartowałem, a potem uruchomiłem, windowsa już nie miałem :stuck_out_tongue:

Windows firewall XP SP2 jest wystarczajacy do zabezpieczenia. A jak chcesz cos jeszcze lepszego to polecam Zone Alarm Free.

A wiecie co mam takiego kolesia z tym samym IP i co jakiś czas mi skanuje porty… co mu mogę zrobić. jakieś ała?? :evil: :evil: :evil:

wg tego co napisałeś ty i twój kolega macie przypisany ten sam protkół internetowy :? wytłumacz jakoś wyraźniej :slight_smile:

dowiedz się czy to nie admin sieci skanuje porty…bo jeżeli tak to olej :slight_smile:

ała to sie robi jak się potknie i siniak się zrobi, wtedy dopiero można mówić o ała :expressionless:

Eh… sie źle wyraziłem, chodziło o to, że mam kolesia(nie mylić z kolegą:) który co jakiś czas skanuje mi porty i mam jego IP i Chciałem mu jakoś “podziekować” za próby włamania, bo takie też miały miejsce, bynajmniej tak twierdzi mój firewall…

Kopać nie zamierzał, choc tak najławiej… zrobić ała komputerkowi :slight_smile:

jeżeli masz pewnośc że to nie admin to możesz przeskanować znaleziony adres ip pod tym adresem a następnie zgłosić na policje. wydaje mi się że ten twój “koleś” :twisted: może używać albo fake ip albo jest w sieci lan co ułatwi jakby co sprawe policji :slight_smile:

nie polecam takiego sposobu. lepiej zgłośic na policje niż iśc w pojedynke na solo :roll: a co do pomocy…zapewne też miałeś na myśli żeby ktoś z tutejszych userów podał jakaś metode że tak powiem odreagowania złości na tym kolesiu…niestety to nie to forum :slight_smile: jedyną metodą polecaną przez to forum jest zgłoszenie na policje co jak z resztą już powiedziałem :slight_smile:

Nie no znowu bez przesady :wink: Po prostu jestem ciekaw ja inni reagują, bo przecież to nie wporządku takie działania ja mi ktoś tu skanuje portu i próbuje się włamać :slight_smile: