Firewalle,antywirusy co polecacie?

Otóż mam taki problem nie mam żadnych pakietów chroniących komputer więc chciałbym zaopatrzyć się w firewall i antywirusa(oczywiście freeware) skanera poczty,portów i co jeszcze nie zbędne i czy kilka uruchomionych programów np.Comodo Firewall Pro i Avast! będąpomiędzy nimi jakieś konflikty i ile pamięci to będzie zajmowało

Comodo firewall i Avira Antyvirus - porządne zabezpieczenie

Nie.

Od Avasta lepsza jest Avira.

Comodo około 15-20k, AV 5-10k

a Avira po polsku jest dostępna bo nie jestem poinformowany

Nie

Jest freeware ale nie po polsku

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +8.1.0.295

no właśnie a ja szukam dodatkowo programów po polsku więc to będzie Avast! i …??

Ja Ci osobiście polecam Avasta! Antiwirusa Home Edition a moim zdaniem firewall nie jest potrzebny :slight_smile:

ale firewall blokuje mi ataki, bo jakiś haker mi się wdarł a mam zainstalowany Nortona 2005 ale trial ,więc potrzebuje firewalla.

Z darmowych firewalli bierz Comodo Firewall Pro. Ale avasta! odradzam.

dobra już się zdecydowałem biorę Comodo i Avasta! a jaki skaner poczty?

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 17:43 został dopisany post przez kapi10072

Do blokowania po-pop wybrałem program NoAds

ale jest polska strona nieoficjalna do aviry i tam też jest opisany sposób konfiguracji i nie ma problemu

Zobacze najpierw Avirę przez miesiąc a póżniej avasta! zobaczymy który będzie lepszy

TO JAKI PROGRAM DO SKANOWANIA POCZTY (używam Thunderbirda 2.0)

Ja też odradzam Avasta! - już lepiej nie mieć żadnego antywirusa :smiley: A jak napisał sosen86 konfiguracja dużo lepszej aviry jest opisana na polskiej stronie. Co do skanera poczty - jeżeli takowego potrzebujesz - to najlepiej użyć antywira z taką opcją. Z darmowych programów taką opcję posiada AVG.

kapi10072

  • firewall = Comodo (polskiej wersji na razie nie ma),

  • antywir = Avira lub Avast,

  • zabezpieczenie portów = Seconfig XP oraz WWDC,

  • do P2P = PeerGuardian.

Co do skanowania portów to nic nie polecę bo nie wiem w jakim celu tego potrzebujesz :x .

dzięki rokko zastosuję się do twojej propozycji

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 18:12 został dopisany post przez kapi10072

Jeszcze jedno ataki na mój komputer następują z epmap,NetBios,File searching,i microsoft ddn (czy ćos w tym rodzaju)telnet ms-sql-s

Więc proszę pomóżcie mi zkonfigurować Seconfig XP bo w WWDC wszystko zablokowałem

W Seconfig ustawiasz “For home” a następnie “Apply” i to wszystko (usługi SSDP oraz IPSEC, jeżeli masz problemy z internetem to musisz je spowrotem włączyć).