Firma a Windows 10

Witajcie.

W firmie w której pracuje niedawno wymieniliśmy komputery, wszystkie mają Windows 7. Po pojawieniu się informacji o darmowych aktualizacjach do Windows 10 zastanawiam się czy po aktualizacji będzie możliwość downgrade’u? Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?

Win 10 nie ma jeszcze oficjalnie na rynku,to jest beta,chyba że twoja firma chce robić za testera oprogramowania

Pozostań póki co przy W7. W10 jest wersją beta i jeszcze może wiele się zmienić do wersji finalnej, która latem 2015 ma wyjść na rynek.

Wiele już się nie zmieni do premiery wersji RTM.

 

Microsoft jeszcze nie opublikował zasad licencjonowania nowego systemu.

Już piszę dokładniej w czym tkwi problem (temat zakładałem będąc w pracy a miałem jeszcze milion innych spraw na głowie do ogarnięcia). Oczywiście nie będziemy instalować wersji beta systemu, ale w momencie kiedy nowy Windows pojawi się oficjalnie na rynku i przepowiednie o tym, że aktualizacja Win7 do Win10 będzie darmowa, Szef zada mi pytanie co robimy… chciałbym się na ten moment jakoś przygotować. Z jednej strony - Win7 to przestarzały system, bez oficjalnego wsparcia producenta… z drugiej jednak jest stabilny i nikt niczego nowego nie musi się na nim uczyć. Z Windows 10 jest ten problem, że u nas w pracy są osoby, które nie będą chciały się uczyć nowego menu start, obsługi itd. Stąd moje pytanie o to czy może wiadomo już coś o ewentualnym downgrejdzie (ale to po polskiemu zabrzmiało :wink: ). Jeśli się okaże, że będzie możliwy to sprawa jest prosta - aktualizujemy komputery do Win10 na 3-4 miesiące, po czym oceniamy czy system się wdrożył, czy może musimy wrócić do starego poczciwego Windows 7 :) 

Po pierwsze, to Windows 7 będzie aktualizowany za darmo do Windows 10 tylko w przypadku licencji nie-grupowych (ogólnie: poza wersją enterprise). Jeżeli macie licencjonowanie grupowe, to promocja nie dotyczy was.

Po drugie, to Microsoft jeszcze nie powiedział ani słowa na temat tego darmowego upgrade - nie zdziwiłoby mnie, gdyby się dało bez problemu wrócić z powrotem do systemu z którego była dokonywana aktualizacja (znaczy nie ma utraty licencji, ale nie jest to downgrade), ale najwcześniejsze informacje mogą pojawić się na BUILD - pod koniec tego miesiąca.

Po trzecie, to Windows 7 ma oficjalne wsparcie (rozszerzone) producenta do 2020 roku, więc jest jeszcze trochę czasu.

Nie mamy licencji grupowej :slight_smile: pracujemy na wersjach Home Premium, indywidualna licencja na każdy komputer.

Nie rozumiem w czym problem, nie spodoba się to instalujesz po prostu na nowo 7, aż tyle albo tylko tyle.