Firma PBS.pl , opinie?

Witam

Uczestniczyłem w badaniu/ ankiecie tej firmy przez telefon.

Za rozmowę zaproponowali mi Bon do empiku lub przelew bankowy.

Wybrałem przelew, przysłali mi kwestionariusz do wypełnienia, A w nim szczegółowe dane o sobie mam podać, pesel adres ,numer konta.

Pytanie czy to prawdziwe, czy próbują coś naciągnąć?

Zasada marketingu, to pozyskać dane, a to rynek kupujący i sprzedający dane. Takie dane, które pozwoliłyby np na pobranie kredytu przez internet i nie tylko, bo dla fałszerzy dokumentów, to gratka, np zrobić rozeznanie i sprzedać Twój dom, jakby co. Żaden gratis Ci nie wynagrodzi, a wyłudzanie danych, to metoda znana, a ludzie naiwni wciąż.

Zaryzykowałem.

Kasa wpłynęła na konto.

Ja bym się obawiał i nie udostępnił wrażliwych danych nawet za grube pieniądze. Zawsze to jest ryzyko, że ktoś to nieuczciwie wykorzysta.

Żeby to nie było, jak ze spadkiem. Raz był adwokat i trzeba było poświadczyć prawo do spadku i odebrać 2000 zł. Potem przyszło pismo w oparciu nabytych praw spadkowych, że trzeba zapłacić 300 000 zł długu hipotecznego. To wszystko działo się w imieniu prawa polskiego i legalnego postępowania komorniczego, który na siłę chciał zarobić, a zadłużony zmarł.

No tu raczej tak źle nie będzie, spadki często są obarczone długami.

W konkursach orange tez muszę podawać takie szczegółowe dane i jeszcze regulaminu się zgadzać. :frowning:

Sugerowałem się tym tematem:

http://www.wprost.pl/ar/414594/Wystarczy-PESEL-i-numer-dowodu-by-robic-zakupy-na-czyjs-koszt/ 

W konkursach orange też potrzebny pesel?

Tak tez musiałem podać,