Firma produkująca wszelaki plastik

Witam

Mam laptopa i chciałbym zmienić dolną pokrywę, czy znacie firmę, która wykonałaby na zamówienie coś takiego?

Pozdrawiam

Chcesz zrobić własną? Wszystko zależy od skomplikowania takiej pokrywy, ale odlewy trzeba zamawiać w tysiącach sztuk. Poza tym musi być to odpowiedni materiał, a nie byle co. Dochodzi jeszcze kwestia legalności takiej operacji, bo może się okazać że wzór jest zastrzeżony prawem patentowym.

Pewnie by Cię to nieźle kosztowało nawet jakbyś taką znalazł. Ja takiej firmy nie znam, ale pomyślałem, że może napisz na jakimś forum modelarskim. Oni robią różne cuda z włókna szklanego albo z żywic.

Witam.

Najtańszym rozwiązaniem będzie chyba zakup takiego samego laptopa i wymiana obudowy.

Pozdrawiam Stasiek.

Z tego co się orientuję to wykonanie samej formy często przekracza 20 tys. przy niezbyt skomplikowanych wzorach a obudowa laptopa należy do tych bardziej pracochłonnych .

Przykładowa cena formy “NAKRĘTKA DO BUTELKI 5L PET Z NISKIM GWINTEM” 18,000 zł.

Takie rozbudowane formy zwykle przekraczają cenę samej wtryskarki , więc pozostaje albo kupić niedrogo jakiś uszkodzony laptop jako dawce obudowy albo zakup nowej w serwisie .

A może druk 3d ? :slight_smile:

Przecież takie rzeczy można kupić. Po co Ci firma produkująca plastik?

Jaki laptop? Jaki model i co dokładnie się stało.

Wszyscy poszli w stronę obudowy, a nie klapki do lapa :))

No nieważne, w każdym razie takie formy to dziesiątki tysięcy złotych, więc odpada zabawa w dorabianie 1 elementu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dlaczego wykluczacie wydrukowanie sobie takiego elementu ? (trzeba zrobić model) http://www.drukowanie3d.pl/tech_fdm.htm :slight_smile:

Kurde na allegro chyba spadła mi z nieba oferta, jest do kupienia cała obudowa do msi fx620dx, mam ge620 czyli wszystko to samo. Chodzi mi o tą klapkę, ponieważ chcę w niej zrobić dodatkowe otwory, a tą co mam nie chcę bezcześcić.

Zrób foto daj link, może coś uradzimy :slight_smile:

Ja bym olał te otwory. I tak to niewiele da, bez dodatkowego wiatraka :slight_smile:

Te otwory są po to, aby z podstawki chłodzącej powietrze wpadało, bo jak pograłem bez tej pokrywy, wszystko było idealnie, tylko się boje tak grać żeby coś nie zepsuć.