Firma produkująca wszelaki plastik

(funbooster) #1

Witam

Mam laptopa i chciałbym zmienić dolną pokrywę, czy znacie firmę, która wykonałaby na zamówienie coś takiego?

Pozdrawiam

(Dreaper) #2

Chcesz zrobić własną? Wszystko zależy od skomplikowania takiej pokrywy, ale odlewy trzeba zamawiać w tysiącach sztuk. Poza tym musi być to odpowiedni materiał, a nie byle co. Dochodzi jeszcze kwestia legalności takiej operacji, bo może się okazać że wzór jest zastrzeżony prawem patentowym.

(Grosjean) #3

Pewnie by Cię to nieźle kosztowało nawet jakbyś taką znalazł. Ja takiej firmy nie znam, ale pomyślałem, że może napisz na jakimś forum modelarskim. Oni robią różne cuda z włókna szklanego albo z żywic.

(stasio77) #4

Witam.

Najtańszym rozwiązaniem będzie chyba zakup takiego samego laptopa i wymiana obudowy.

Pozdrawiam Stasiek.

(gruby1974) #5

Z tego co się orientuję to wykonanie samej formy często przekracza 20 tys. przy niezbyt skomplikowanych wzorach a obudowa laptopa należy do tych bardziej pracochłonnych .

Przykładowa cena formy "NAKRĘTKA DO BUTELKI 5L PET Z NISKIM GWINTEM" 18,000 zł.

Takie rozbudowane formy zwykle przekraczają cenę samej wtryskarki , więc pozostaje albo kupić niedrogo jakiś uszkodzony laptop jako dawce obudowy albo zakup nowej w serwisie .

(Drobok) #6

A może druk 3d ? :slight_smile:

(McDracullo) #7

Przecież takie rzeczy można kupić. Po co Ci firma produkująca plastik?

Jaki laptop? Jaki model i co dokładnie się stało.

(Drobok) #8

Wszyscy poszli w stronę obudowy, a nie klapki do lapa :))

(lith) #9

No nieważne, w każdym razie takie formy to dziesiątki tysięcy złotych, więc odpada zabawa w dorabianie 1 elementu :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Drobok) #10

Dlaczego wykluczacie wydrukowanie sobie takiego elementu ? (trzeba zrobić model) http://www.drukowanie3d.pl/tech_fdm.htm :slight_smile:

(funbooster) #11

Kurde na allegro chyba spadła mi z nieba oferta, jest do kupienia cała obudowa do msi fx620dx, mam ge620 czyli wszystko to samo. Chodzi mi o tą klapkę, ponieważ chcę w niej zrobić dodatkowe otwory, a tą co mam nie chcę bezcześcić.

(Dreaper) #12

Zrób foto daj link, może coś uradzimy :slight_smile:

(Drobok) #13

Ja bym olał te otwory. I tak to niewiele da, bez dodatkowego wiatraka :slight_smile:

(funbooster) #14

Te otwory są po to, aby z podstawki chłodzącej powietrze wpadało, bo jak pograłem bez tej pokrywy, wszystko było idealnie, tylko się boje tak grać żeby coś nie zepsuć.