Firmowy laptop z własnym dyskiem i systemem

Na wstępie nie wiem czy to odpowiedni dział jeśli nie to proszę o przeniesienie. Posiadam mobilną stację roboczą od firmy w której pracuję. Laptop ten jest cały czas ze mną w domu/pracy. Administrator co jasne zabronił możliwość instalowania własnego oprogramowania zresztą bez hasła admina jest to niemożliwe. Posiadam w nim 3 wolne gniazda m.2 i chciałabym zakupić dysk na którym zainstalowałabym Windowsa po wcześniejszym odłączeniu dysku firmowego aby nie wykryło już zainstalowanego systemu/popsuło bootloadera itp. Pytanie jest takie czy jeśli uruchomię firmowy system i zostanie wykryta zmiana sprzętu (dodanie dysku) to czy o tym fakcie może zostać poinformowany administrator?

Tak naprawdę to każda działalność zostawia ślad w systemie nawet np włożenie pendrive do gniazda USB. Wszystko zależy od Administratora czy potrafi takie coś znaleźć. A czy ten Administrator nie zablokował możliwości wejścia do BIOSu? Nie będziesz miała możliwości zmiany urządzenia, z którego będzie startował system.

Wejście do BIOSu nie jest zabezpieczone.

Odradzam takie zabawy na firmowym laptopie. Zwłaszcza jeżeli to droga stacja robocza. Takie przygody mogą skończyć się bardzo nieprzyjemnie od naganny, przez finansową karę po dyscyplinarkę nawet. Po prostu naucz się i przyjmij sobie dobry nawyk, że ten sprzęt choć przebywa z tobą w domu i w pracy nie należy do ciebie to coś jest tylko narzędziem twojej pracy i do tego celu powinno być wykorzystywane. Ja wiem, że mając sprzęt 24h na dobę łatwo o tym zapomnieć. Jednak warto w sobie wyhodować taki instynkt samozachowawczy dotyczący sprzętu, który udostępnił ci do pracy pracodawca.