Firmware LITE-ON DVDRW SOHW-1653S

(Daveob) #1

Czy posiada ktos oryginalny firmware ( CS 07) do nagrywarki LITE-ON DVDRW SOHW-1653S? Wgrałem najnowszy firmware i nie czyta mi płyt DVD prawie żadnych.Pozdrawiam.

(Grzeg D) #2

poszukaj programu do przywracania firmowego biosu, wiem ze takie istnieja

(Zbych ) #3

CS07 nie był orginalnym biosem do tej nagrywarki to zmodyfikowany bios do przerobionych napedów 1213S@1653S , 1613S@1653S lub 1633S@1653S , czy tą nagrywarke kupiłeś w sklepie czy urzywaną od kogoś??

tu masz biosy od codeguysa zmodyfikowane :http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

A tu orginalne biosy jeżeli to jest żeczywiście fabryczny model 1653S

http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=2025

(Daveob) #4

Nagrywarka jeszcze na gwarancji.Cały komp kupiony w sklepie (razem z nagrywarką).

(Zbych ) #5

jeszcze tu sa jakieś biosy do niej ale CS09 jest najstarszy możliwe jednak że CS07 też był orginalny , musisz poeksperymentowac który będzie najodpowiedniejszy najlepiej poczytaj opinie o dane wersji i wybierz najlepszy , najnowszy nie zawsze oznacza najlepszy

http://www.cdrinfo.pl/hardware/4366143648-LiteOn-SOHW-1653S

LiteOn tak namieszał z nagrywarkami że w ogóle trudno wyczaić co siedzi pod obudową czy czasem nie Sony a może Philips a może jeszcze coś innego

(Daveob) #6

Problem w tym, że starszego nie idzie wgrać!

(qwertyuiop[]) #7

witam mam pytanie czy żeby wgrać nowy firmware to nagrywarka musi być podłączona pod odzielny przewód czy może być podłączona razem z innym napędem?

(JNJN) #8

Co to znaczy że nie idzie,jest jakiś komunikat.

(Daveob) #9

Czy jeśli użyję FLASHFIX do wgrania starszego biosu gwarancja przepada?

(JNJN) #10

Najlepiej aby firmware nie było starsze niż to co masz wypisane na obudowie napędu.

I nie powinno być problemu z serwisem - chyba że operacja się nie uda i napęd umrze - wtedy Cię skasują za naprawę.

(Daveob) #11

Na początku miałem firmware CS07. Wgrałem CS OT ze strony producenta i nie czyta większości płyt DVD. Chcę wgrać oryginalnego CS 09 za pomocą flashfix, czyli nieco nowszy od CS07.

(Zbych ) #12

Może czasem gwarancja przepaść , Flashfix na stałe "zobojetnia" napęd , chyba że się nie kapną że coś takiego zaistniało ,

No niestety spod systemu nie da się wgrać starszej wersji kiedy wgrana jest nowsza, system wywala komunikat że nie można zastapić nowszej wersji starszą ,

Możesz spróbować jeszcze z pod DOS (poszukać odpowiednich narzędzi) ale wydaje mi się że będzie to samo co z pod systemu.

Złączono Posta : 22.05.2006 (Pon) 13:20

Jeżeli update biosu wykonuje się z systemu windows to raczej nie ma to znaczenia , z pod DOS zalecane aby napęd był ustawiony na master i jako jedyny na kablu

(JNJN) #13

Czytaj pliki pomocy w nowym firmware.

Ja jednak zalecam,aby zawsze napęd do którego wgrywamy firmware był sam na taśmie sygnałowej,ustawiony na zworce na Master i podpięty na ostatnią wtyczkę taśmy.

(system) #14

Flashfix nie "zobojetnia" napędu na stałe tak jak to pisze Zbych1 tylko wyłącza jedynie funkcję sprawdzającą wersję/model naszego urządzenia, programu flashującego.

(Zbych ) #15

Tylko że ta funkcja wyłaczona jest już na stałe , nie wiem czy ten proces jest odwracalny , napisałem zobojetnia w cudzysłowie bo nie wiedziałem jak to fachowo ująć , też mam nagrywarke liteona i urzyłem flashfixa, oczywiscie celowo aby wgrać zmodyfikowany bios , kiedyś przez pomyłke do programu flashującego załadowałem bios od DVD Toshiba i zupdatowałem liteona , przyjął ten bios bez problemu , tyle że liton na nim nie ruszył po restarcie kompa , wynika z tego że raz urzyty flashfix na stałe wyłancza funkcje sprawdzania modelu i wersji biosu napędu.