Firmware LITE-ON DVDRW SOHW-1653S

Czy posiada ktos oryginalny firmware ( CS 07) do nagrywarki LITE-ON DVDRW SOHW-1653S? Wgrałem najnowszy firmware i nie czyta mi płyt DVD prawie żadnych.Pozdrawiam.

poszukaj programu do przywracania firmowego biosu, wiem ze takie istnieja

CS07 nie był orginalnym biosem do tej nagrywarki to zmodyfikowany bios do przerobionych napedów 1213S@1653S , 1613S@1653S lub 1633S@1653S , czy tą nagrywarke kupiłeś w sklepie czy urzywaną od kogoś??

tu masz biosy od codeguysa zmodyfikowane :http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

A tu orginalne biosy jeżeli to jest żeczywiście fabryczny model 1653S

http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=2025

Nagrywarka jeszcze na gwarancji.Cały komp kupiony w sklepie (razem z nagrywarką).

jeszcze tu sa jakieś biosy do niej ale CS09 jest najstarszy możliwe jednak że CS07 też był orginalny , musisz poeksperymentowac który będzie najodpowiedniejszy najlepiej poczytaj opinie o dane wersji i wybierz najlepszy , najnowszy nie zawsze oznacza najlepszy

http://www.cdrinfo.pl/hardware/4366143648-LiteOn-SOHW-1653S

LiteOn tak namieszał z nagrywarkami że w ogóle trudno wyczaić co siedzi pod obudową czy czasem nie Sony a może Philips a może jeszcze coś innego

Problem w tym, że starszego nie idzie wgrać!

witam mam pytanie czy żeby wgrać nowy firmware to nagrywarka musi być podłączona pod odzielny przewód czy może być podłączona razem z innym napędem?

Co to znaczy że nie idzie,jest jakiś komunikat.

Czy jeśli użyję FLASHFIX do wgrania starszego biosu gwarancja przepada?

Najlepiej aby firmware nie było starsze niż to co masz wypisane na obudowie napędu.

I nie powinno być problemu z serwisem - chyba że operacja się nie uda i napęd umrze - wtedy Cię skasują za naprawę.

Na początku miałem firmware CS07. Wgrałem CS OT ze strony producenta i nie czyta większości płyt DVD. Chcę wgrać oryginalnego CS 09 za pomocą flashfix, czyli nieco nowszy od CS07.

Może czasem gwarancja przepaść , Flashfix na stałe “zobojetnia” napęd , chyba że się nie kapną że coś takiego zaistniało ,

No niestety spod systemu nie da się wgrać starszej wersji kiedy wgrana jest nowsza, system wywala komunikat że nie można zastapić nowszej wersji starszą ,

Możesz spróbować jeszcze z pod DOS (poszukać odpowiednich narzędzi) ale wydaje mi się że będzie to samo co z pod systemu.

Złączono Posta : 22.05.2006 (Pon) 13:20

Jeżeli update biosu wykonuje się z systemu windows to raczej nie ma to znaczenia , z pod DOS zalecane aby napęd był ustawiony na master i jako jedyny na kablu

Czytaj pliki pomocy w nowym firmware.

Ja jednak zalecam,aby zawsze napęd do którego wgrywamy firmware był sam na taśmie sygnałowej,ustawiony na zworce na Master i podpięty na ostatnią wtyczkę taśmy.

Flashfix nie “zobojetnia” napędu na stałe tak jak to pisze Zbych1 tylko wyłącza jedynie funkcję sprawdzającą wersję/model naszego urządzenia, programu flashującego.

Tylko że ta funkcja wyłaczona jest już na stałe , nie wiem czy ten proces jest odwracalny , napisałem zobojetnia w cudzysłowie bo nie wiedziałem jak to fachowo ująć , też mam nagrywarke liteona i urzyłem flashfixa, oczywiscie celowo aby wgrać zmodyfikowany bios , kiedyś przez pomyłke do programu flashującego załadowałem bios od DVD Toshiba i zupdatowałem liteona , przyjął ten bios bez problemu , tyle że liton na nim nie ruszył po restarcie kompa , wynika z tego że raz urzyty flashfix na stałe wyłancza funkcje sprawdzania modelu i wersji biosu napędu.