Firmware/system komórki

Otrzymałem telefon od swojego szefa. Mam zasadnicze pytania:

  • czy korzystając z takiego telefonu automatycznie podpisuję umowę licencyjną

  • gdzie jest ona umieszczona

Z tego, co mi wiadomo, to mogę korzystać z oprogramowania wymaganego przez dane urządzenie(tzn. nierozłącznie przywiązanego do urządzenia, np. po usunięciu go następuje utrata gwarancji na urządzenie) bez akceptacji jakiejkolwiek licencji.

Czy to prawda?

:wink: włączając telefon automatycznie zgadasz się na użytkowanie go wedle licencji, takie coś jak licencja na system w telefonie zasadniczo nie istnieje, wszelkie informacje w tej kwestii masz umieszczone najprawdopodobniej w gdzieś w ustawieniach w opcji w stylu: O telefonie

podaj model to dokładniej określić będzie można

zazwyczaj twórcy softu do telefonu dają taki punkt w zasadach gwarancji że jakakolwiek modyfikacja sprzętu czy systemu powoduje jej utratę

Zależy od telefonu np. w Sony Ericssonach można legalnie i zgodnie z warunkami gwarancji aktualizować firmware. Jeśli załóżmy wgrasz patcha do takiego telefonu to niby tracisz gwarancje ale jeśli go usuniesz to w 99% przyjmą Ci na GW, te 1% to możliwość sprawdzenia tzw. po logach, ale zazwyczaj im się nie chce :wink:

Może nie na takiej samej zasadzie jak w komputerach ale np. w moim telefonie z Windows Mobile, warunki licencji są opisane na samym końcu instrukcji obsługi, dlatego włączając telefon zgadzamy się na warunki licencji, natomiast otwierając opakowanie płyty zabezpieczone naklejką, co jest zresztą napisane na naklejce - zerwanie oznacza zgodę na warunki licencji, zgadzamy się na warunki licencji, na oprogramowanie zawarte na tej płycie, choć nie wiem po co, skoro instalując program (Active Sync) i tak trzeba wyrazić zgodę, podczas instalacji.

Pozdrawiam!