Fixmbr nie pomogło.System Windows XP z SP3 nie uruchamia się

System Windows XP z SP3. Z informacji syna wynika, że wieczorem normalnie wyłączył system a rano się już nie uruchomił.

Dysk twardy widoczny w BIOSie, partycje C i D widoczne z poziomu Linuksa live uruchomionego z płytki CD.

Podejrzewam uszkodzenie sektora rozruchowego.

Próbowałem go odzyskać przy pomocy płytki instalacyjnej w Windowsem i polecenia FIXMBR ale się nie udało.

Czy można jeszcze coś zrobić poza reinstalacją systemu?

Co się dokładnie wyświetla przy próbie uruchomienia (jaki błąd)?

Spróbuj polecenia FIXBOOT i FIXMBR, to musi pomóc. Upewnij się że będzie napis o pomyślnej naprawie. Jeśli to nie pomoże to uruchom odzyskiwanie systemu (bez konsoli) z płytki, skopiują się najważniejsze pliki systemowe. Mi zawsze pomagało.

Nie pojawia się żaden komunikat błędu.

Przy próbie uruchomienia wyświetla się tylko logo producenta płyty gównej i napisy podpowiadające wejście do biosu.

A później to tylko czarny ekran.

Po południu spróbuję jeszcze wskazówek kolegi Cyba91 bo teraz nie mam dostępu do tego komputera.

Działa opcja ‘‘F8’’ żeby dostać się w wybór trybów awaryjnych?

FIXBOOT i FIXMBR nie pomogły, widocznie coś więcej oprócz sektora rozruchowego się zepsuło.

Ale po uruchomieniu funkcji odzyskiwanie systemu z płytki instalacyjnej udało się się, partycje C i D są w stanie nienaruszonym i system uruchamia się normalnie.

Dziękuję bardzo za pomoc.

spróbuj wpisac chkdsk /r