Flash 8 - problem z 'tween: shape'

Witam!

Mam taki problem dopiero co zaczęłam zabawę z flashem.

Próbuję wykonać przycisk z tego tutoriala

http://www.tutorialized.com/view/tutori … tion/14809

Wszystko idzie dobrze do momentu gdy chcę zrobić ruchomy napis (krok 22-24). Robię wszystko tak jak w instrukcji, ale gdy ustawiam tween: shape tworzy mi się coś takiego

31404707mr0.th.jpg

Zamiast strzałki w polu z klatkami tworzy się przerywana linia, skutek jest taki, że nie tworzy się żadna animacja, a obrazek napis widać tylko w pierwszej i ostatniej klatce, pomiędzy nic nie ma…

Dodam jeszcze, że animując takim samym sposobem np. kwadrat, który ma zmienić się w koło wszystko jest ok.

Pomyślałam że może to pomoże zrobiłam napis ‘HOME’ w photoshopie, zapisałam go jako .gif, wkleiłam do animacji jako zwykły obrazek a nie napis, ale to też nic nie dało.

Może ktoś wie, czemu tak się dzieje?

czy z pod PPM dodałas akcje “motion tween” ?

aaa … i napis zrób lepiej we flashu i go animuj

a animowanego gifa najlepiej umieść na oddzielnej warstwie

Przyznam się, że nie do końca wiem co to jest ppm :wink: Wybrałam ‘motion: tween’ z menu Properties.

Na początku napis zrobiłam we flashu, potem go animowałam i wtedy nie działało, ten drugi napis w photoshopie zrobiłam później, po prostu kombinowałam co może być nie tak, ale i tak nic nie dało :wink:

Robiłam i w oddzielnej i w tej samej, cały czas dzieje się to samo :frowning:

Po pierwsze zauwaz, ze ostatnie ujecie kluczowe rowiez musi byc zmienione na tween… jezeli tu lezal problem to juz go nie ma, ale jesli nie…

… lookij do Properities(przy zaznaczonym tweenie)… pewnie bedzie tam wykrzyknik na zoltym trojkacie… powie on tyle, ze ten efekt nie zadziala na warstwie z symbolami, badz zgrupowanymi obiektami, -> napis zrob tutaj… zgodnie z instrukcja kowertuj go na symbol->movie clip i wewnatrz tak owego postepuj tak jak opisuje autor poradnika z tym, ze juz wewnatrz wszytskie napisy(czy ten rozciagniety, czy te po lewej czy po prawej) musisz potraktowac 2krotnie poleceniem “break apart” i to powinno juz rozwiazac problem :slight_smile: .