Flash 8 Prof. powiększanie tekstu

Witam. Jestem początkującym użytkownikiem Macromedia Flash Pro 8.0. Generalnie widziałem tutoriale jak wykorzystywać funkcję Motion Tween przy przesuwaniu płynnym przejściu elementu z jednej pozycji na drugą.

http://webmade.org/porady/motion-tween-flash.php

Mnie natomiast interesuje aby tekst w tym samym miejscu stopniowo się powiększał. Nie wiem jak to zrobić ?

Myślalem, żeby wstawić tekst. Użyć funkcji motion tween -> dać np 6 klatek i następnie zwiększyć czcionkę. Ale coś nie wychodzi na jednej warstwie.

:frowning:

Dobrze kombinujesz. Wstaw swój tekst, kliknij na niego prawym klawiszem i stwórz z niego MovieClip’a. Następnie użyj motion tweena na żadaną ilość klatek. W ostatniej klatce najzwyczajniej “powiększ” swojego MovieClipa z tekstem i gotowe.

dzięki za pomoc. Ja zrobiłem tak, że tekst podzieliłem na poszczególne literki, następnie każdą literkę jako osobną warstwę. I każdą 1 klatkę warstwy dałem na rozmiar 1 pix i motion tween, pobawiłem się współrzędnymi i wyszło mi.

W ten sam sposób można robić ze zdjęciami, coś ala slideshow. Tylko teraz mam pytanie: chodzi mi o przejścia między zdjęciami. Interesują mnie jakieś bajery, tak np jak w power poincie. Nie że 1 zdjęcie jest i za chwilę pojawia się drugie tylko na przykład jest 1 zdjęcie i zaraz w mozaice pojawia się drugie itp - jakieś dobre efekty przejść między zdjęciami. Z góry dzięki !!