Flash -> button i co dalej?

mam pytanie jak zrobić przycisk który otwierał by nową podstronę tzn button już istnieje ale co daje, tak by po jego kliknięciu wjechał tekst albo cokolwiek?

Skrypt AS

a konkretniej??

No właśnie.

Dostałeś odp. taką jak zadałeś pytanie.

Jak opisze dokładnie projekt, podasz przykłady etc., to wtedy mozna by myśleć o ewentualnej pomocy.

no więc tak:) są 2 layery (tło i jeden na buttony), chwilowo każdy ma po jednej klatce. W tym drugim layerze jest chwilowo jeden button, który ładnie się zmienia jak się na niego najedzie… chwilowo tak wygląda projekt, a teraz chciałbym się dowiedzieć:) jak zrobić by button po kliknięciu cokolwiek zmienił tak jak nsapiałem na gorze wjazd textu albo coś innego…

Wcodzisz w Action i piszesz:

no nie do końca mi o to chodziło bo mi chodzi floyd o podstronę o ile we flashu można to tak nazwać a nie o link zewnętrzny

No to wpisujesz adres postrony

nicrs zacznij od podręcznika i zasad tworzenia podstawowych rzeczy.

Nie mówię tego złośliwie, ale zanim zaczniesz, poznaj podstawy tworzenia obiektów i animacji.

Zacznij też pisać po polsku, używając znaków interpunkcyjnych, bo czytać tego nie idzie :roll: Jak tak będziesz tworzyć we flashu, to powodzenia…

Wczytywać można na wiele sposobów. Zależy od tego, co to ma być wczytane. Czy niezależny movieclip w postaci *.swf, czy plik *.txt czy cokolwiek innego

on (release) {

	gotoAndStop(21);

	loadVariablesNum("kudowa/polozenie.txt", 0);

}

on (release) {

	loadMovie("images_kudowa/polozenie.swf", "movieHolder");

}

Tak wygląda konstrukcja prostego przycisku wczytującego w movieclip informacji zawartej w *.txt z równoczesnym wczytaniem pliku *.swf A tak wczytywanie danych do klatki filmu

ifFrameLoaded (20) {

	loadVariablesNum("kudowa/polozenie.txt", 0);

	loadMovie("images_kudowa/polozenie.swf", "movieHolder");

}

No i jeszcze należałoby chyba dodać, że jeżeli podajemy adres względny, a nie bezwzględny to klawisz zadziała prawidłowo wtedy gdy plik .swf znajdzie się we właściwym katalogu aby adres względny mógł być znaleziony. Naprościej umieszczać od razu odwołanie do pliku swf. na stronie gdzie ma działać i dopiero testować.