Flash i urządzenia mobilne


(kacztery) #1

Witam,

Mam takie pytanie odnośnie Flasha na urządzeniach mobilnych. Obecnie nie jest on wspierany na urządzeniach mobilnych i np. na iPad nie obejrzymy żadnej strony flashowej, a jak to jest z playerem video? Jak wchodzę w stronę serwisu informacyjnego i są newsy w postaci video we flashu i jak wchodzą na to samo z iPada i te materiały są poprawnie wczytywane. Czy następuje jakaś podmiana flasha np. na HTML5?


(system) #2

Jak coś jest we flashu to tylko flash to wyświetli i nie ma żadnych podmian


(ra-v) #3

Apple na mobilnych urządzeniach nigdy nie miało wsparcia dla plikół SWF. Możesz próbować z tym HTML5 (osobiście nie sprawdzałem jak to odtwarza np. MP4 bezpośrednio w stronie) ale pytanie czy jest sens zabierać komuś cenne megabajty z pakietu? Możesz zawsze dać GIFa.


(kacztery) #4

W jaki sposób serwisy robią tak, że jak korzysta się z PC i ogląda jakiś materiał z wykorzystaniem playera Flash, a mimo to jak się wejdzie np. z iPada to ten materiał można również obejrzeć?


(ra-v) #5

No ale nie do końca zastąpisz. Jeśli to animacja czy materiał filmowy to możesz umieścić tag z obsługiwanymi formatami, a wewnątrz niego

W ten sposób załatwisz większość przeglądarek - będą widzieć nowsze, a

Ale jeśli w SWF masz jakieś bajery typu przyciski, jakieś efekty po najechaniu na coś, to tego raczej w dla HTML5 nie załatwisz.