Flash Kingston i ReadyBoost

Witam mam takie pytanie mam pamięc flash kingstona 1GB Model DTI USB 2.0 prędkość odczytu: 6 MB/s prędkość zapisu: 3 MB/s chciałem zrobić tego ReadyBoosta zeby miec więcej ramu ale windows wyswietlił taki komunikat “To urządzenie nie ma charakterystyki wydajności która jest wymagana do przyspieszenia działania systemu” czyli mój kingston się nie nadaje? czy jakos może zadziałać?

Może Masz podłączonego pendrive do USB 1.0 / 1.1? Sprawdź w danych płyty głównej jakie są porty USB

Nie pendrive jest podłączony do USB 2.0

pendrive powinien mieć min prędkość zapisu 5MB/s a odczytu 10 MB/s :stuck_out_tongue:

DTI z allegro o stare badziewe o speedzie 6 mb odczyt 3 mb zapis… jako pendrive ok ale o readyboost zapomnij

Ja dzis bede testowal karte SD 1 gb i jakis czytnik - wychodzi o wiele taniej jesli poleci

Bzdura, dla ReadyBoost wystarczy minimum 1,75 MB/s dla zapisu i 2,5 MB/s dla odczytu.

Anathema co ty gadasz… na stronie MS pisze wyraźnie 5MB/s zapis a odczyt 10MB/s…

Chyba dysponujemy różnymi źródłami :wink:

Nie zmiania to faktu, że nawet na wolniejszych pamięciach idzie to uruchomić (edycja rejestru).

ta, miałem pendrive ci miał 3/6 i zmieniłem rejestr i jakoś Vista mi zwalniała =/

zaraz, tylko znajde posta gdzie pisze o ready boost :]

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 11:03

Rzeczywiście, gdzieniegdzie pisze 1,75 / 2,5 a gdzieś indziej 5 / 10 :slight_smile: co nie zmienia faktu, że mój pendrive ma 3 / 6 i jakoś niemogłem go uruchomić jako Ready Boost :slight_smile:

no wlasnie… uruchamianie tego na zawolnym penie to chyba sie mija z celem ? przeciez oni na jakies podstawie ustalili te speedy… mam w łapkach karte SD 100x 1gb - zobaczymy czy pojdzie jak wroce do domu

Nawet nieodpalajcie Penów jak mają 1,75 / 2,5 … system was zmuli i tyle :slight_smile:

hehe, rozwiązanie tylko godne polecenia, gdy ma sie np. starego lapciaka z dyskiem 4200 obr./min. Wtedy ReadyBoost może pomóc :wink:

no własnie ja mam laptopa NOWEGO dysk 80GB, 4200 rpm i mi 1,75 / 2,5 niewyrabia ;p

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 11:43

a jak to sie robiło w regedit? :smiley: bo zapomniałem :smiley:

Niezgodze sie ! Widzialem AVI gdzie zwykly user porownywal to na maszynie dell 1 gb ramu i reszta tez przyzowita

i na filmiku wyszlo 43 skeundy od zalogowania do pelnego postawienia wszystkich programow itp

z pendrivem bylo to 14 sekund… wiec cos to jednak daje i to nawet przy 1 gb

Użyłem mojego pena do ready boost i różnica u mnie to jakieś 5-6 sekund szybciej.

Mam xportera XT 2 gb(odczyt 32MB/s, zapis 26MB/s)

[Athlon64 2800+ 754, 7800GT 256MB, 1GB RAM, 320GB HDD Segate 16mb, 7200]

masz sporo szybszy dysk nic w laptopie :slight_smile: trzeba ta funkcje sprawdzic w “praniu”…

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 19:53

porażka zupełna karta ma odczyt 1,5mb/s :frowning: zapis w tescie 0 - pewnie test pominął zapis przy takim “mega” odczycie ^^)

Dobrze ze pożyczona - Goodram SD 1gb x100 he he

Pewno czytnik za parę zloty to ■■■■ - trzeba się zaopatrzyc w pena…