Flash Menu

(Ms Soltysen) #1

Hmm, Witam!

Pytanie:

Jak zrobić we Flash (używam 8 prof) buttony które były by odnośnikami, ale nie otwierały celu w przeglądarce tylko w tym samym pliku *.swf

Proszę, jeżeli ktoś wie co mam na myśli, niech mi pomoże.

Pozdrawiam!

(master of disaster) #2

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale jeśli chcesz dodać odnośnik do jakiejś animacji (np. flashowej podstrony), to używasz tego kodu:

this.onRelease = function () {

gotoAndPlay("NumerKlatki");

}

Lub jeśli animacja jest w MovieClipie to zamiast

gotoAndPlay

to:

gotoAndStop

Pozdrawiam

(Ms Soltysen) #3

Hmmm... Dzieki :slight_smile:

ale coś mi nie wychodzi :frowning:

Jest może do tego jakiś Tutorial??

Tak jak napisałeś chce zrobić żeby to były buttony po podstron, które też też będą Flash.

:))

(master of disaster) #4

OK, mógłbyś powiedzieć, co Ci konkretnie nie wychodzi ? (wyskakuje jakiś błąd itp.)

Czyli w którejś tam klatce zaczyna Ci się nowa animacja (podstrona) do której chciałbyś zrobić odnośnik ?

No to wtedy konwertujesz grafikę (F8) na przycisk, lub MovieClip, i dodajesz ten kod co Ci podałem :).

Ew. jak masz symbol typu przycisk to możesz spróbować tak:

on (press) {

gotoAndPlay(X);

}

Polecam Google i FlashZONE

Pozdrawiam

(Ms Soltysen) #5

Danke Chlopie :slight_smile: udalo mi sie po prostu zrobilem od poczatku do konca wszystko jeszcze raz, widocznie w starym fla bylo sos pokombinowane. Mam notomiast inny probmem. zmienilem

on (press) {

gotoAndPlay(X);

}

na

on (press) {

gotoAndStop(X);

}

i jeraz otwiera sie ten MC i zatrzymuje ale jest problem ze on przed kliknieniecm tez jest tylko sie miga :slight_smile: no bo zgodnie z instrukcja zatrzyma sie dopiero po kliknieciu. jak to zrobic?

Dobraaa... jaki żal ;p sam zakumalem :slight_smile: poprostu

stop ();

i po problemie :slight_smile: ale jestem noob xD

(master of disaster) #6

Chodzi Ci że mc cały czas się odtwarza ??

Jeśli tak to w mc w ostatniej klatce stwórz sobie klakę kluczową i w niej wpisz akcje:

stop();

Pozdrawiam