Flash Menu

Hmm, Witam!

Pytanie:

Jak zrobić we Flash (używam 8 prof) buttony które były by odnośnikami, ale nie otwierały celu w przeglądarce tylko w tym samym pliku *.swf

Proszę, jeżeli ktoś wie co mam na myśli, niech mi pomoże.

Pozdrawiam!

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale jeśli chcesz dodać odnośnik do jakiejś animacji (np. flashowej podstrony), to używasz tego kodu:

this.onRelease = function () {

	gotoAndPlay("NumerKlatki");

	}

Lub jeśli animacja jest w MovieClipie to zamiast

gotoAndPlay

to:

gotoAndStop

Pozdrawiam

Hmmm… Dzieki :slight_smile:

ale coś mi nie wychodzi :frowning:

Jest może do tego jakiś Tutorial??

Tak jak napisałeś chce zrobić żeby to były buttony po podstron, które też też będą Flash.

:))

OK, mógłbyś powiedzieć, co Ci konkretnie nie wychodzi ? (wyskakuje jakiś błąd itp.)

Czyli w którejś tam klatce zaczyna Ci się nowa animacja (podstrona) do której chciałbyś zrobić odnośnik ?

No to wtedy konwertujesz grafikę (F8) na przycisk, lub MovieClip, i dodajesz ten kod co Ci podałem :).

Ew. jak masz symbol typu przycisk to możesz spróbować tak:

on (press) {

   gotoAndPlay(X);

}

Polecam Google i FlashZONE

Pozdrawiam

Danke Chlopie :slight_smile: udalo mi sie po prostu zrobilem od poczatku do konca wszystko jeszcze raz, widocznie w starym fla bylo sos pokombinowane. Mam notomiast inny probmem. zmienilem

on (press) {

gotoAndPlay(X);

}

na

on (press) {

gotoAndStop(X);

}

i jeraz otwiera sie ten MC i zatrzymuje ale jest problem ze on przed kliknieniecm tez jest tylko sie miga :slight_smile: no bo zgodnie z instrukcja zatrzyma sie dopiero po kliknieciu. jak to zrobic?

Dobraaa… jaki żal ;p sam zakumalem :slight_smile: poprostu

stop ();

i po problemie :slight_smile: ale jestem noob xD

Chodzi Ci że mc cały czas się odtwarza ??

Jeśli tak to w mc w ostatniej klatce stwórz sobie klakę kluczową i w niej wpisz akcje:

stop();

Pozdrawiam