Flash Player a kompatybilność

(Dmcmmm) #1

Posiadam wersje 64-bitową win 7. Czasami jak oglądam filmiki na YT, to je całkowicie ścina, czasami nawet nie wczytuje tylko cały czas jest ładowanie. Mam 4 GB RAM'u. Jest sens przechodzić na wersje 32-bit? Można tam odblokować jakoś 4gb ramu?

(Veers) #2

ad. 1 Nie ma.

ad. 2 Nie da się "odblokować".

(system) #3

Adobe wyjaśnia: Flash Player | 64-bit operating systems

(scripter1) #4

4GB ram dla 64 bitowego win7 to mało, nawet bym powiedział że za mało.

64 bitowy system zużywa sporo więcej ramu niż 32 bitowy (oficjalne minimalne wymagania dla win7 64-bit są dwukrotnie wyższe niż dla 32-bit), dodaj do tego kilka programów startujących razem z systemem (popularne gg i skype potrafią sporo ciągnąć) i te 4GB znika nie wiadomo gdzie...

(Drawkora) #5

Czy to na pewno wina ilości RAM-u? Win 7, jak i Vista posiadają takie bajery jak gadżety pulpitu. Wśród nich jest mierni CPU i RAM-u. Sprawdź na jakim poziomie jest jego zużycie. Nie jeden użytkownik ma tyle RAM-u i system 64 bitowy i problemu nie ma. Może problem tkwi w czymś innym. Prędkość łącza internetowego? Czy tylko w serwisie YT tak się dzieje?

(scripter1) #6

kamyk92 , naucz się czytać ze zrozumieniem, właśnie dokładnie o to mi chodziło - 64-bit ma minimalne wymagania dwukrotnie wyższe niż 32-bit.

A to przecież są "minimalne" wymagania dla samego systemu, dodaj do tego sterowniki i dodatkowe oprogramowanie dołączane do nich oraz różne programy odpalające się ze startem lub odpalane ręcznie zaraz po starcie i cały czas chodzące w tle a ilość wolnego RAM'u szybko maleje.

A biorąc jeszcze pod uwagę to że typowy user ma strasznie zaśmiecony system i nie zastanawia się nad tym że wszystko zabiera pamięć twierdzę że dla typowego usera 4GB RAM na Win7 64-bit to za mało.

A te wszystkie bajery systemowe też potrafią zabierać więcej pamięci niż programy specjalnie napisane do diagnostyki bo to są bardziej bajery niż narzędzia diagnostyczne.

-- Dodane 26.06.2011 (N) 23:07 --

Oczywiście można system tak skonfigurować że starczy mu nawet te minimalne 2GB, sam kiedyś miałem Win XP na Pentium3 450MHz i 64MB RAM'u tak skonfigurowanego że wszystko sprawnie chodziło.

Ale typowy user sam se z tym nie poradzi...

(Dmcmmm) #7

Mój sprzęt:

Łącze: 6 MB

Działo się tak nie tylko na YT, ale także na innych stronach wymagających flasha. Postanowiłem zmienić przeglądarkę na Google Chrome (byłem pod wrażeniem, wszystko ładnie i szybko działa). Wcześniej posiadałem Operę, która być może sama w sobie była przyczyną. System wielokrotnie skanowałem, sprawdzałem programem OTL , regularnie używam CCleanera i defragmentatora. Pomijam już niekompatybilność programów 32-bitowych, bo to nieistotne. Jedyną rzeczą, która mnie jeszcze martwi jest crashowanie się systemu (zazwyczaj ekran robi się czarny, czerwony, zielony lub niebieski i ścina dźwięk) nic innego poza restartem nie jest w stanie postawić systemu na nogi. Myślałem nad tym i szczerze mówiąc nie mam pojęcia co może być przyczyną. Wykluczam problemy ze sprzętem, korzystam z linuxa i na nim nie mam najmniejszych problemów (pomijam fakt z flashem, który rzekomo pożera 120% procesora). Moim jedynym przypuszczeniem jest ustawienie w BIOSie trybu dysku na IDE (ustawiałem tak kiedyś, aby móc zainstalować i korzystać z win xp) być może to powoduje jakieś komplikacje w działaniu WIN7? W najbliższym czasie jak będę miał dostęp do komputera, to sprawdzę to.

Pozdrawiam.