Flash pomocy

Witam.

Musze zrobić we flashu pewną rzecz. Nie znam sie na nim w ogóle, jak sie robi tam animacje to kolejne klatki automatyczne lecą jedna po drugiej. A ja potrzebuje, żeby wyświetliła sie tylko pierwsza, z kilkoma przyciskami, po kliknięciu w przycisk wyświetla sie inna na której są inne przyciski itd.

Moje pytania to:

  1. Jak zatrzymać animacje?

  2. Jak ustawić działanie po kliknięciu w przycisk?

Z góry za każda pomoc dziękuję:)

ps. mam Macromedia Flash 8

Aby przejść do następnej strony we flash trzeba w menu Actions wybrac polecenie GoTo i w polu na dole wpisac do ktorej klatki ma przenosic przycisk. Jeśli chcesz zastopowac animacje wybieramy opcje Stop w menu Actions. :smiley:

W dniu 30.05.2008 , o godzinie 14:47 został dopisany post przez marroz28

To jest na podstawie flash 5. Wflash 8 w menu actions opcja GoTo nazywa się chyba gotoAndPlay(); w nawiasach podajemy numer klatki do której button ma przenosić a opcja Stop(); nazywa się chyba gotoAndStop(); albo jakos tak ale dokładnie nie wiem bo ja Uczyłem sie na Flash 5 anie 8. To co napisałem teraz to powiedział mi kolega bo on ma Flash 8. :smiley: :-o

Stop zadziałał, ale jak do przycisku napisałem w skrypcie(chyba) coś takiego: " goto(3);" to wyskakuje mi bład:

**Error** Scene=Scene 1, layer=Layer 1, frame=1:Line 14: Statement must appear within on/onClipEvent handler

goto(3);

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1

Próbowałem robić z gotoAndPlay ale też są błędy:

**Error** Scene=Scene 1, layer=Layer 1, frame=1:Line 14: Statement must appear within on/onClipEvent handler

gotoAndStop(5);

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1