[flash] przesuwajace sie obrazki

Witam!

Na stronie http://icube.ru w zakładce visualization jest taki pasek z przesuwającymi się zdjęciami (zależy w którą stronę, jeżeli przesunie się na lewy koniec tego paska to zdjęcia przesuwają się w lewo, a jeżeli w prawo to w prawo). Wiem, że to jest flash.

Nie wiem jak podobny też we flashu można zrobić, proszę o pomoc.

Pozdrawiam

trzeba się uczyć… :mrgreen:

A tak poważnie, ściągnij sobie program SWISH. Jest to program do tworzenia animacji flash jest bardzo dobry zarówno dla totalnych noobków, którzy dopiero zaczynają przygodę z flashem jak i dla zaawansowanych programistów flash.

Atutem programu jest to, że nie musisz nic pisać we flashu - wszystko robisz graficznie typu dodajesz obrazki, dodajesz im efekt, ustawiasz na odpowiednią ilość czasu, dodajesz text, efekt do niego, etc.

Możesz wszystko zapisać albo od razu do .html albo do formatu .swf a także do .exe :wink:

Pozdrawiam :wink:

Aha… program jest oczywiście płatny… czyli poużywasz go sobie w shareware i trzeba będzie go kupić… ale wiemy, że i na takie rzeczy są sposoby… :wink:

JW lub. Wstawiasz we flashu zdjęcia obok siebie albo ręcznie albo przez skrypt, zaznaczasz je z shiftem i ppm na “convert to symbol” “movieclip” w zakładce properties w polu instance name dajesz im nazwę zdjęcie + dodajesz jakąś funkcje AS na nowej warstwie ze skryptem która to będzie przesuwać typu:

this.onEnterFrame = function(){

var licznik:Number=1;

if(_xmouse>250){

	zdjecie._x=zdjecie._x+licznik;

}

if(_xmouse<150){

	zdjecie._x=zdjecie._x-licznik;

}

}

i tyle

hmm można troche prosciej ?

tak można ściągaj i edytuj :lol:

no własnie, tu dostalem to samo http://www.flashzone.pl/forum2/t68602-p … razki.html . Więcej opisu problemu jest na tej stronie bo nie chce się powtarzać.

Ejjj stary liczysz na to że ktoś zrobi to za Ciebie ?? sorry wielkie ale tak mi się wydaje. Jeżeli nie chce Ci się nic zrobić samemu to sorry ale daj sobie spokój z www. Ja zrobiłem to na szybkiego i możesz sobie sciągnąc plik do edycji + na tym linku co podałeś też ktoś zrobił przykład a Ty nadal potrzebujesz pomocy ? no ■■■■ kod źródłowy jest tak banalny że nic nie wiedząc można to edytować. nara

chyba nie umiesz czytać

i to jest zeby ktos mi to zrobił ?? Chyba se żartujesz… Pisze ze mam problem , ze obrazki się nakładają na siebie…

P.S. Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

wiem o co chodzi i czytać ze zrozumieniem też umiem. Wszystko się sprowadza do tego że nie potrafisz poświęcić chwili na poprawkę drobnego błędu. Najlepiej by było jakby ktoś wziął od Ciebie zdjęcia, wstawił je i oddał gotowca :lol:

:cry: help me… to co zmienić aby wyglądało poprawnie?

hmm sorry. Prześlij mi ten plik źródłowy fla gdzie się zdjęcia sypią na maila t zobaczę o co loto. punkomuzykant@wp.pl

wyslane

Złączono Posta : 08.06.2007 (Pią) 13:34

punkomuzykant, nie potrafi tego zrobic, on robi to na jednej warstwie a ja na kilku :confused: