Flash, wiekowy komputer i nagłe zacinanie

Siema, mój komputer to athlon xp 2000, Geforce 7300 GT, Dysk 80 gb, płyta asrock, ram 768

Mam problem z odtwarzaniem rzeczy w flashu, konkretnie meczy online, NBA i te sprawy, śmieszne jest to, że np nba 2k11 mi lata bardzo ładnie, niektóre w miarę wymagające graficznie gierki też, a nie mogę głupiego meczu obejrzeć…

Procesor napieprza do 100%, ramu bierze tylko z 300, zaczęło się to dziać jakieś 3 miechy temu, próbowałem nowe wersje flasha, stare, to samo ze sterownikami nvidia itd, kiedyś oglądałem normalnie mecze na tych samych stronach i możliwe że nagle tak coś się spaprało samo z siebie?

Dzisiaj zrobiłem kompleksowego formata ale nic nie zdziałałem.

Czy podkręcenie procesora do 145 mhz da coś? I jeżeli tak to gdzie zmienić napięcie w moim biosie bo nie widzę takiej opcji?

A i jeszcze jedno czy jakbym zainstalował sobie do samych meczy winde 98 czy by to coś dało?

  • dołóż jeszcze min. 1 GB pamięci, koszt niewielki.

Na dzisiejsze czasy to masz b. mało, obecne programy dużo zżerają :frowning:

Jaskie masz zabezpieczenie tzn. antywirus, firewall. etc ?

Start --> Panel sterowania --> System --> Zaawansowane --> Wydajność --> Ustawienia --> Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

  • wyłącz aktualizacje automatyczne, są tylko co drugi wtorek m-ca czyli raz na m-c.

Ze względu na różnicę czasu sprawdzam/włączam co drugą środę m-ca (raz na m-c), po aktualizacji wyłączam ponownie

pomimo tego że mam dużo lepszy komputer od Ciebie.

Jeżeli nie masz Windows XP Service Pack 3 to zainstaluj.

Wcześniej musisz posiadać/mieć zainstalowany SP1 lub Windows XP Service Pack 2

Po instalacji użyj programu CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Odnośnie filmów z internetu to sprawdź:

Zainstaluj najnowszy Flash Player.

Użyj ponownie CCleaner.

Kliknij prawym przyciskiem myszki na jakiś film np. z YT – Ustawienia – odznacz lub zaznacz opcję “Włącz przyśpieszanie sprzętowe”

lw267_Ustawienia.jpg

Nie pomoże to

przełącz YouTube na HTML5:

http://www.youtube.com/html5

Na dole strony kliknij – Dołącz do grona użytkowników wersji próbnej HTML5.

Zainstalowałeś Chipset, najnowszy DirectX oraz odpowiednie kodeki ?

W Menedżerze urządzeń czysto, czyli nie ma żadnych żółtych wykrzykników lub znaków zapytania :?:

Jakie masz łącze, czyli prędkość internetu ?

Sprawdzałeś na innej przeglądarce ?

Sprawdzałeś starsze sterowniki do karty graficznej które często bywają lepsze ?

Może jeszcze tak być że w danej chwili jak coś oglądasz to może być przeciążenie serwera, inaczej dużo osób akurat to ogląda…

Dzięki za odpowiedź, z większości porad korzystałem bez skutku, twoje porady są dobre, ale mi chodzi o oglądanie meczy online, nie filmików z yt, tylko meczy na stronach typu firstrow i tylko tam ten problem występuje, na każdym streamie ;/

Jeśli chodzi o zacinanie live streamów, to winą nie koniecznie musi być komputer. W tym przypadku należy wsiąść również pod uwagę twoje łącze i to ile osób ogląda naraz bo może nie wyrabiać łącze po drugiej stronie.

Łącze mam na prawdę super, nigdy nie zawodziło, na pewno zbyt dużo osób też nie ogląda bo znam mniej więcej popularność tych streamów, poza tym jak jest 10 streamów do meczu i każdy leci jakby na spowolnieniu klatke w tyle, tzn zacina, ciężko to określić to nie jest na pewno wina neta

A może zaczęli streamować w wyższej jakości i dlatego komputer nie ogrania ?