FlashGot, DownThemAll, sourceforge.net i dopreprogramy.pl

Witam

Ilekroć próbuję ściągnąć plik za pomocą rozszerzenia DownThemAll - dTa OneClick z DP i klikam w link który prowadzi na sourceforge.net, ściągam jedynie “downloads.html”. Dotyczy to tylko plików z sourceforge.net. Napomknę tylko, że powyższy sposób działa klikając w linki umiszczane np. na SoftMania.pl i również wskazujące na sourceforge.

Ktoś wie jak skonfigurować pobieranie z DP, a dokładniej z serwerów wspierających sourceforge.net za pomocą FlashGot i DownThem All - dTa OneClick? Czy nowy FlashGot v1.1.7.9, nie oferuje przypadkiem wsparcia dla takiej “nietypowej” konfiguracji?

Ktoś musi tu coś poprawić albo dobreprogramy albo ja. ](*,)

(znając życie, to ja będę tym szczęśliwcem :lol:)

Też tak mam

Moim zdaniem to błąd po stronie dp.pl. Skrypt podaje przeglądarce linka, mówiąc “ten element zapisz”. Jeśli jest to link bezpośrednio do pliku to wszystko jest ok, ale w przypadku sourceforge.net jest to link do strony z wyborem mirrorów, więc przeglądarka pobiera tą stronę i user się gubi. Trzeba by było po prostu umieszczać linki bezpośrednio do programów.

Ciekawe, czy DP zrobią coś w tej kwestii?

Niestety nie. Sourcefroge.net nie jest monolitem, tylko siecią serwerów lustrzanych, które dość często się zmieniają, więc określanie w jakikolwiek sposób danego mirrora mogłoby skutkować niedziałającymi linkami do programów w przypadku, gdyby dany serwer został z jakiś powodów wyłączony. Nie jest to wina wortalu, ani też nie jest to wina SourceFroge - taka jest konstrukcja obu serwisów.

Żadne nasze skrypty nie działają w ten sposób, ze wskazują przeglądarce cel zapisu a jedynie przekierowują we wskazane miejsce poprzez wysłanie standardowych nagłówków http, ponieważ przy nie stosowaniu wtyczki do pobierania wszystko jest w porządku, przeglądarka otwiera stronę SF. To użytkownik wskazując czy to FlashGotowi, czy odpowiednim wtyczkom w przeglądarce, odpowiadającym za proces pobierania, wymusza pobranie strony html na dysk.

Jasne, rozumiem, że wina leży po stronie użytkownika ale czy w takim razie jest możliwość skonfigurowania powyższych rozszerzeń, tak aby można było pobierać programy z vortalu DP a przypisane do SourceForge za pomocą tychże rozszerzeń (stosowanych przez wielu użytkowników jako domyślny sposób pobierania)?

Podczas testów z pobieraniem QNapi, DownThmeAll (1.1.0/ Firefox: 3.0.6) przy domyślnej konfiguracji wtyczki pomyślnie pobrał plik z sourcefroge :slight_smile:

U mnie nie działa na domyślnych ustawieniach. Nawet przy wyłączonym FlashGot, nadal to samo :frowning:

cruzolo , no to masz coś namieszane. Przed chwilą sprawdziłem program podany przez tomick , na nowej wersji Fx i wszystko działa prawidło.

OK, zrobiłem test na virtualu i tak:

świeżutki FF 3.0.7

FlashGot

DownThemAll

nie działa…

cruzolo , spróbuj zainstalować innego akceleratora. W pracy zainstalowałem DAP, w domu FlashGet i wszystko działa.

Orbit downloader tak samo ładnie integruje sie z FF 3 i bez problemów pobiera z sourceforge.net.