Flashowanie BIOS-u Radeon 9800 - Proszę o pomoc

Witam, mam pytanko odnośnie flashowania BIOS-u karty HIS Radeon 9800 PRO ICEQ, może i wątek występował na forum, jednak moje pytanie jest nieco inne niż te które po prostu tyczą się przeróbek z 9550 na 9600, lub 9600 na 9800. Pytam bo mam kartę HIS Radeon 9800 ICEQ 128MB 128bit na AGP (rzecz jasna :slight_smile: ) lecz ona w ogóle nie wstaje. Chodzi mi o to że nie wyświetla obrazu, jednak wiatraczek działa. Nie wiem dlaczego tak jest, bo kartę dostałem od kolegi a on “niby” też nie wie dlaczego nie działa, ale myślę że może wgranie dedykowanego BIOS-u coś tu zdziała (bo może jakiś “informatyk” coś spaprał). Wszystko pięknie i okey, ale czy mogę to zrobić za pomocą jakiegoś “jamnika” ATI Rage za 5zł na PCI? Jeżeli tak to proszę o odpowiedź. No i oczywiście dzięki Wam bardzo za pomoc.

Pozdrawiam.

a głośniczek piszczy w trakcie włączania komputera ?? szczerze to wątpię że sflashuje się za pomocą karty na pci - możesz spróbować.

Nie, nie piszczy… Owszem po wyciągnięciu karty piszczy, ale gdy jest w slocie to nie.

Jak masz stacje dyskietek to poszukaj po forach program do flashu, orginalny bios, oraz pewnien “skrypt” który sam wykona flash biosu karty(jeśli oczywiście karta nie wstaje z powodu źle wgranego biosu)