Flashowanie biosu

Proszę o szczegółowe wytłumaczenie mi w jaki sposób mogę to zrobić.

Apropo czy jak sflashuje ów BIOS czy będzie on inny niż jest aktualnie??

Jak chcesz uaktualnić BIOS jak nawet nie znasz konfiguracji sprzętowej.

W jakim celu chcesz uaktualniać bios? Jeśli tylko z ciekawości to sobie odpuść - możesz nawet “uwalić” sprzęt.

Wszystko jest dokładnie opisane na stronie producenta płyty głównej. Ale powtarzam - jeśli nie masz pilnej potrzeby aby to zrobić to sobie odpuść.

Jeśli zainstalujesz nowszy to jak myślisz?

O czym ty mówisz człowieku czytałeś uważnie to co napisałem??

A o czym Ty mówisz ?

Mam konkretny powód :frowning: viewtopic.php?f=2&t=402268

I muszę coś zrobić z tym bo będzie po kompie :frowning:

My to wiemy o co Ci chodzi , ale jak nie podałeś żadnej informacji o płycie głównej i o wersji BIOS jaka jest teraz to jak mamy Ci pomóc, po za tym poczytaj trochę w necie o łamaniu haseł w BIOS’ie

Wiem, że jest to HP compaq na którym fabrycznie jest intel pentium 4 2,6GHz zasilasz 230 W 40 GB dysk tylko nie mogę nic więcej powiedzieć, bo nie mam tego komputera u siebie :frowning:

Raczej chodzi o 230 Volt .

Powiedz tak szczerze czyj jest to komputer?

slowik547 fleshowanie biosu nic ci nie pomorze a to dlatego że go po prostu nie przeprowadzisz.Przy próbie fleshowania, bios poprosi cię o hasło do niego którego nie znasz.Ustawienie hasła na biosie jest to takie zabezpieczenie przed tym żeby nikt nieuprawniony w nim nie grzebał.

chyba nie bardzo.

niestety. dobrze byłoby wiedzieć co to za płyta główna i sprawdzić w manualu w jaki sposób usunąć hasło / przywrócić ustawienia fabryczne (pewnie odpowiednia zworka pomoże).

btw, jak to “będzie po kompie” i przede wszystkim niby dlaczego “działa tylko enter” ??

Co nie bardzo?

Był to mój komputer ale oddałem kuzynowi. Postanowił sobie hasło załóżyć no i nic nie można wpisać ;/

kid_m tak chodzi tylko enter, znaczy jak się wciśnie enter to się pojawia klucz, znowu wciśniesz znowu się pojawia drugi klucz, a później trzeci i tak jak by blokuje wszystko tak mi się wydaje. Jak by mój kuzynek był bardziej inteligentny to bym wiedział jaka to płyta tyle, że on nie widzi nie widzi, a jak byk pamiętam na mobo jest napisane większą czcionką. ;/

Niech podłączy inną klawiaturę na PS/2 jeżeli ma na USB i spróbuje wpisać te hasło które ustanowił.

Pamiętam, że jest coś o Hewlett Packard to jest chyba coś o płycie głównej ktoś musi coś skojarzyć :frowning:

http://translate.google.pl/translate?hl … 3FII%3D647

O taki tylko, że obudowę miałem troszkę inną ale to chyba ten :slight_smile:

Dodane 27.06.2010 (N) 10:28

ktoś mi powie co to znaczy “usuń panel dostępu” albo “zastąp panel dostępu” ??

Wytłumaczcie mi to po prostu na chłopski rozum jak to hasło usunąć, bo to jest translate google i nie wiem do końca wszystkiego :frowning:

Przy operacjach z BIOS’em musisz być pewny na 100% jaki posiadasz sprzęt.