Flashowanie BIOS'u

Dziś na starym kompie nie mogłem odpalić bootowania z płyty Win 7 ani XP, więc poczytałem, że może zadziała Update Bios’u i tak zrobiłem, niby update przebiegł pomyślnie, wyskoczyło mi okienko, że za 5 sekund komputer się uruchomi, tak się stało, komputer się zrestartował ale już nie wstał, mam czarny ekran i nic więcej .

Moja płyta główna to : Asus M2N-E (Green)

Wiem, że wersja stara Biosu była z 2006 a ta “nowsza” z 2010.

Spróbuj zresetować Bios.Wyjmij na parę minut baterię (przy wyłączonym komputerze).

Niestety, nie działa.

Tu był podobny temat jak Twój:

Czarny ekran po aktualizacji biosu- asus M2N

Jednak użytkownik nie odpowiedział czy problem rozwiązał.

Tutaj drugie rozwiązanie:

m2ne-problem-po-aktualizacji-BIOS

problem rozwiązany poprzez reset Biosu za pomocą zworki.

Nie wiem, czy masz jeszcze płytę CD od tej płyty głównej. Jeśli tak, to włóż ją do napędu i uruchom komputer razem z płytą. Ta płyta zawiera pliki BIOSu i ratuje BIOS w razie jego uszkodzenia.

Dodane 15.10.2012 (Pn) 20:41

To samo można zrobić, lecz przy pomocy pendrajwa z plikiem BIOSu (nie beta!) pobranym ze strony firmowej. Przed tym pendrajw należy sformatować w systemie plików FAT32 (nie NTFS!). Pendrajw musi być nie większy niż 8 GB, niczym nie zajęty poza plikiem BIOSu.

Jesteś megaa, płytka pomogła : )

A teraz mam problem z zainstalowaniem Windy, 7 i XP nie chcą odpalić … Mam 2 dyski SATA i ATA, podpinam kombinuje, nic nie chce … Zastartuje bios i miga znaczek ‘post’, nic więcej … Gdy startuje wybieram bootowanie z DVD, tez nic ;/

Odłącz fizycznie dysk (dwa przewody), na którym nie ma być systemu! Pozostaw jeden, na którym ma być system (najlepiej SATA).

Drugi ( jeśli Ci koniecznie potrzebny) podłączysz ewentualnie dopiero po udanym zainstalowaniu systemu na pierwszym dysku.

Podczas startu wejdź do BIOSu (Delete), sprawdź, czy dysk twardy i napęd DVD są “widoczne” w BIOSie (bardzo ważne!), następnie wybierz w zakładce Exit pozycję Load Setup Default > Enter i F10. Podczas restartu znowu wejdź do BIOSu i w zakładce Boot > Boot Device Priority jako 1st ustaw CD ROM , a jako 2nd Hard Disk. Teraz płyta instalacyjna (najlepiej Win 7) do napędu, klawisz F10 i restart > pukaj w dowolny klawisz podczas startu. Instalacja powinna zaskoczyć. Jeśli nie, wina leży w napędzie lub płycie instalacyjnej.

No niestety nie działa … Ale gdy włożyłem płytkę z XP to wywaliło mi jakiś błąd, wyskoczyło ‘każdy przycisk spowoduje rozruch płyty’, wciskam i wywaliło mi błąd, coś z pamięcią, tylko raz mi wyskoczył wiec nie zdążyłem zobaczyć .