Flashowanie romu Androdia utknęło na erasing 'system'

Robię flashowanie ROMu Android`a.

Poleceniem:
fastboot flash system Prestigio-PSP3455DUO\system.img

I taki komunikat się pojawia:
target didn’t report max-download-size
erasing ‘system’…
Na tym wszystko się zatrzymuje.

Co to oznacza? że bootloader nie jest odblokowany czy coś zupełnie innego? Chcę się zaorientować w jakim jestem miejscu.

fastboot oem device-info nic nie pokazuje.
fastboot oem unlock nic nie robi.

Próbowałem też tym:
http://www.needrom.com/download/prestigio-psp3455-duo/#
Ale w ogóle nie wykrywa telefonu. Nic nie robi po kliknięciu Download.

EDIT:
A to wygląda jakby zadziałało:
Polecenie fastboot flash boot Prestigio-PSP3455DUO\boot.img
target didn’t report max-download-size
sending ‘boot’ (5626 KB)…
OKAY [ 0.234s]
writing ‘boot’…
OKAY [ 0.734s]
finished. total time: 0.969s

Czy to faktycznie zadziałało?

Z system nadal nie działa.

Zflashowałeś pomyślnie jedynie bootloader systemu, a sam system nie. W dodatku wyczyściło Ci partycje systemową po pierwszym poleceniu.
Nie wiem gdzie to wyszukałeś, ale flash toolem najlepiej wgrywać ROM do tego Prestigio, poprzednio nie zadziałało Ci z flash tool, bo trzeba uruchomić urządzenie w trybie download mode. (EDL).

Jak zrobię ściszanie + power to się włącza osobny tryb, jakieś chińskie znakczki tylko. Na YT widzialem że download mode ma napisy po angieslku i jest tych napisów więcej. Także nie wiem czy to jest to.
u mnie recovery mode jest na podgłośnianie + power.
Fastboot też się inaczej włącza (da się chyba tylko przez adb). W adb nie potrafię za to włączyć trybu download.

No i w tym chińskim trybie jak włączam program flash tool to nie nie robi po kliknięciu Download. Tak samo jak w każdym innym trybie. Jakby nie wykrywał, czy coś?

No dobra w przypadku akurat tego smatfona sprawa jest jeszcze prostsza.
Kluczowe są tu odpowiednie sterowniki do USB zainstalowane na potrzeby flashowania.
Poszukaj sobie w necie “Flash Tool Mediatek USB drivers”.
Na “normalnych” sterownikach USB Ci nie zadziała Flash Tool.
Jak już to będziesz miał za sobą to:

  • W Flash tool zaznaczasz “MT6582_Android_scatter.txt”
  • Klikasz w Option, potem USB Model i klikasz USB Model
  • Zaznaczasz opcję “Download All”, a prędkość ustawiasz na “High speed”
  • Wyjmujesz na jakiś czas baterię i ponownie ją wkładasz.
  • Naciskasz przycisk “Download”
  • Podpinasz smartfon pod USB
  • Proces flashowania powinien się rozpocząć
  • Jak będzie zielone kółko to można odłączyć smartfona i go włączasz

Trzeba zacząć od tego, że najpierw trzeba wyłączyć wymuszanie podpisów sterowników. I już tutaj pojawia się problem.

Chcę wyłączyć wymuszanie podpisów sterowników komendą:
bcdedit -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS

i pojawia się błąd:

The boot configuration data store could not be opened.
Nie można odnaleźć określonego pliku.

Nie ma znaczenia czy w trybie admina czy bez.

Co zrobić, żeby działało?

Ta metoda też nie działa, nie widać tych opcji.

Oooomatoooicórkoooo! Żeś Waść namieszał :stuck_out_tongue:
Daj tu wynik z: fastboot getvar all
Tylko wywal z niego prywatne informacje.

Ale ja teraz mam problem z zainstalowaniem sterowników, Windows 10 mi to blokuje.

Bo Androida to przejdziemy jak te sterowniki uda się zainstalować.

Po co to teraz?

Chyba nic prywatnego tu nie ma?:

(bootloader) partition-size:userdata: 32000000
(bootloader) partition-type:userdata: ext4
(bootloader) partition-size:cache: 1f400000
(bootloader) partition-type:cache: ext4
(bootloader) partition-size:system: 64000000
(bootloader) partition-type:system: ext4
(bootloader) partition-size:expdb: a00000
(bootloader) partition-type:expdb: raw data
(bootloader) partition-size:test: a00000
(bootloader) partition-type:test: ext4
(bootloader) partition-size:ebr2: 80000
(bootloader) partition-type:ebr2: raw data
(bootloader) partition-size:logo: 300000
(bootloader) partition-type:logo: raw data
(bootloader) partition-size:misc: 80000
(bootloader) partition-type:misc: raw data
(bootloader) partition-size:sec_ro: 600000
(bootloader) partition-type:sec_ro: ext4
(bootloader) partition-size:recovery: 1000000
(bootloader) partition-type:recovery: raw data
(bootloader) partition-size:boot: 1000000
(bootloader) partition-type:boot: raw data
(bootloader) partition-size:uboot: 60000
(bootloader) partition-type:uboot: raw data
(bootloader) partition-size:seccfg: 20000
(bootloader) partition-type:seccfg: raw data
(bootloader) partition-size:protect_s: a00000
(bootloader) partition-type:protect_s: ext4
(bootloader) partition-size:protect_f: a00000
(bootloader) partition-type:protect_f: ext4
(bootloader) partition-size:nvram: 500000
(bootloader) partition-type:nvram: raw data
(bootloader) partition-size:pro_info: 300000
(bootloader) partition-type:pro_info: raw data
(bootloader) partition-size:ebr1: 80000
(bootloader) partition-type:ebr1: raw data
(bootloader) partition-size:mbr: 80000
(bootloader) partition-type:mbr: raw data
(bootloader) partition-size:preloader: c00000
(bootloader) partition-type:preloader: raw data
(bootloader) kernel: lk
(bootloader) product: M3467
(bootloader) version: 0.5
all: Done!!
finished. total time: 0.309s

Sprawdzanie podpisów sterowników można wyłączyć tak (a raczej włączyć podpisy testowe sterowników):

  1. cmd.exe jako Admin otwórz
  2. bcdedit /set testsigning on
  3. jeżeli wywali błąd związany z secureboot to trzeba wyłączyć secureboot w BIOS

Komenda bcdedit /set testsigning on zwraca:
The boot configuration data store could not be opened. Nie można odnaleźć określonego pliku.

Nie mam UEFI.

Coś jest nie tak, bo nie mam na przykład dostępu do Trybu awaryjnego.
Zresztą tam wcześniej opisałem jakie mam problemy.

Coś jeszcze trzeba zrobić. Tylko co?

NIE otworzyłeś cmd.exe jako ADMINISTRATOR =.=


Czy wszystko trzeba pokazywać na wideo / obrazkach :-/

NIE. Ja otworzyłem cmd jako admin.
Nie mam Access is denied tylko Nie można odnaleźć określonego pliku.. To chyba zupełnie coś innego.

A bcdedit jest w systemie, są takie pliki. Windowsa 10 zainstalowałem tylko po to żeby sflashować Androida, więc można powiedzieć że jest “świeży”.

Jeszcze raz napiszę:
Nie mam dostępu nawet do trybu awaryjnego w Windowsie.
Coś jest nie tak.

Szkoda że ja już trzeci czy któryś raz to piszę a ty piszesz tak jak bym tego nie napisał wcale. :open_mouth:

No to w takim razie tego problemu nie rozwiążę. Spróbuj z innego kompa systemu.

Nie ma nic prywatnego, ale czasem zwraca imei i tym podobne, zależnie od telefonu.
A po to to wszystko byś mógł sobie sprawdzić wielkość partycji na którą flaszujesz dany plik .img i odpowiednio użyć komendy:
fastboot flash -S 512M system system.img
Gdzie “512M” to przykładowa wielkość, którą zmień sobie do swojej wielkości, jaką ma Twój fonik.
Poza tym wygląda na to, że masz mocno uwalony system ogólnie i w takim stanie, ja bałabym się nim robić flaszowanie telefonu.
Póki go nie naprawisz, użyj jakiegoś distra linuksowego nawet w trybie “live”. Tam po prostu doinstaluj adb wraz z tools’ami i zrób flaszowanie spod terminala. Proste i nie wymaga żadnej zabawy ze sterownikami :wink:

Ale ta opcja i tak nie zadziała, o ile dobrze rozumiem? Tylko przez tryb download się będzie dało, jak mi się te stery na Windowsa uda zainstalować?

Co znaczy “mocno uwalony system”? On działa, włącza się. Ale syfki jakieś są i zamulają, takie tam. A, i to nie mój telefon. :slight_smile:

Także jeszcze raz: jeśli podam rozmiar to zadziała, mimo że bez podawania rozmiaru nie działało?

Ja zacząłem od Linuksa, ja Windows zainstalowałem tylko do flashowania Androdia.
Z poziomu Linuksa nie działało za pomocą fastboota (wykrywał wszystko ale samo czyszczenie i instalacja nie działała). Z Windowsa dokładnie to samo (stery “zwykłe” zainstalowałem, adb i fastboot wykrywa urządzenie ale samo czyszczenie i instalacja nie dizała)
Ale jest ten flash tool z trybem download i to jest nadzieja. Problem tylko, że teraz nie idzie tych “innych” sterowników zainstalować na Windowsie (na Linuksa z kolei w ogóle nie ma tych “innych” sterowników). I tak nie powiedziane że te inne sterowniki cokolwiek pomogą.

Jeszcze raz: fastboot z podanym rozmiarem zadziała, mimo że bez podawania rozmiaru nie działał?

Normalnie flaszuje się przez tryb fastboot. Download mode to tzw. tryb serwisowy, w którym telefon “łyknie” wszystko, co mu wyślesz. Nawet i źle zrobione paczki! To innymi słowy ostateczność. I zalecam naprawdę sporą ostrożność, z tym, co i jak robisz w tym trybie.
Mocno uwalony to mocno uwalony. Znaczy tyle co napisane.
Sam z resztą piszesz wyżej, że nie możesz odpalić trybu awaryjnego, czy wyłączyć sprawdzania CRC sterownika, co powinno być rzeczą bezproblemową.
Poza tym bcdedit’owi musisz powiedzieć gdzie ma szukać swoich “flaków”, na przykład tak, pisząc w linii poleceń administratora:
bcdedit /store c:\Boot\BCD
To powinno dać ci całą listę jego opcji.
Przykładowo, jeśli wyłączyłeś sobie DEP’a, żeby go włączyć piszesz tak:
bcdedit /store c:\Boot\BCD /set nx AlwaysOn
Jeśli bcd “fisiuje” mocniej, możesz spróbować naprawić go tym narzędziem:

Powinno, bo bez podawania prawdopodobnie korzystało z wpisów w paczce, a ktoś mógł ją robić pod inny model fonika z inną wielkością partycji.

Kompletnie nie potrzebnie. Linux ogarnia to oodb. Jeszcze mi się nie trafił telefon i rom, którego nie mogłam zrobić spod mojego miętowego terminala :wink:
Musiałeś coś źle zrobić, albo nie tak zainstalować (lub skonfigurować) adb i resztę pod linuksem.
Linuks nie potrzebuje sterowników żadnych do tego, bo w kernelu jest absolutnie wszystko co, potrzeba.
Ewentualnie może trzeba zmienić w telefonie tryb pracy usb - mtp, ptp i inne jakie ma dostępne. Na którymś powinno ruszyć. I oczywiście włączony debug usb, bo to podstawa pracy z adb.

Wiem w czym był problem z tym bcdedit i Shift+Uruchom ponownie:
Bootloader Linuksa - to był problem. Jak dałem przywracanie bootloadera Windowsowego to teraz te opcje działają.

No dobra, w końcu się udało - ster zainstalowany.

Z tym fastboot pod Linuksem to mam mocne wrażenie że i tak nie pójdzie. Może ta opcja z podanym rozmiarem. Ale inne kombinacje próbowałem, sporo kombinowałem.

To ile właściwie wpisać tego rozmiaru?
fastboot flash -S 512M system system.img

Tam jest tyle:
(bootloader) partition-size:system: 64000000
(bootloader) partition-type:system: ext4

To komendę taką dać?:
fastboot flash -S 64000000 system system.img

Dla każdej flaszowanej partycji podaje się adekwatnie do jej wielkości. Podaje się całkowitymi megabajtami, a nie dziesiętnie.
A w ogóle jakie SDK masz zainstalowane? Tzn. dla jakiego androida? Powinno być dla takiego, jaki rom flaszujesz.

Można spróbować jeszcze inaczej. Wypruj z tego obrazu andka wszystkie podobrazy jakie zawiera.
Powinno być mniej więcej coś takiego:
bootloader
radio
boot
cache
recovery
system
userdata

Wrzuć je gdzieś do katalogu i teraz tak… (oczywiście spod cmd administratora!) - dokładnie w tej kolejności jak podam:

fastboot flash bootloader [Enter] fastboot flash radio [Enter] fastboot reboot-bootloader [Enter] - Twój się zrestartuje fastboot flash recovery recovery.img [Enter] fastboot flash boot boot.img
[Enter] fastboot flash -S TU_PODAJESZ_WIELKOŚĆ_PARTYCJI system system.img [Enter] fastboot flash cache cache.img [Enter] fastboot erase userdata [Enter] fastboot flash userdata userdata.img [Enter] fastboot reboot [Enter]

To taka moja “magiczna” formułka na wszelkie dolegliwości z normalnym flaszowaniem. U mnie działa zawsze :wink:
Aha i upewnij się, że ten fonik nie ma jakiś klimatów typu zablokowany bootloader, inaczej kiszka.
A on ma może coś takiego jak OEM unlock? Tak mi się teraz przypomniało. Jeśli ma, użyj tego przed flaszem i wtedy powinno przejść w trybie bootloadera.

"zablokowany bootloader"
W tym temacie wiele próbowałem i… nie mam pojęcia. Żadna metoda nie pozwoliła tego sprawdzić. Wyduszanie takie specjalnego muneru na tel., fastboot oem coś tam coś tam też nic nie zwraca. Nic.

Ale mogę użyć fastboot flash boot boot.img i pisze że wszystko ok, więc chyba nie jest zablokowany?

Ten obraz andka to był plik rar i go wypakowałem i tam wszystkie obrazy boot.img, system.img itd są “na wierzchu”.

No ale jaki rozmiar? Podałem ci wynik tamtej komendy i co? Mam przeliczyć to sam? Lepiej ty, bo ty wiesz w czym rzecz.
Co mam wpisać? To: 61.0352 czy to 7.6294? Coś dziwne te rozmiary mi wychodzą… :frowning: