FlashPlayer - wydajność

Witam.

Mam świeżo zainstalowany Windows7 + Firefox + FlashPlayer10. Konfiguracja PC: AMD Athlon 64 3000+, GeForce 6600, 2.5GiB RAM. Niestety filmy w jakości HD na YouTube nie działają zbyt płynnie (testuję na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=Pcz6yAYDT4g&hd=1 ). Co sekundę średnio 5 klatek jest jest opuszczanych, przez co oglądanie jest niemożliwe.

Sprawdzałem zarówno pod domyślnym sterownikiem (który zainstalował Windows przy instalacji) jak i pod ręcznie instalowanym.

Akceleracja sprzętowa w Flashu jest włączona.

Użycie procesora sięga 100%

Jakieś pomysły co z tym zrobić? :wink:

Pozdrawiam

Właśnie “zapuściłem” film z podanego linka, z tym, że na IE 8, idzie b. płynnie, zero problemów, użycie procesora 15%.

Tak, ale (patrząc po Twoim podpisie) masz nieco mocniejszą maszynę…

A, nie jest to przypadkiem problem szybkości twojego łącza internetowego?

@floyd: trochę to głupie pytanie, ale dla jasności:

Odtwarzanie testuję przy ściągniętym (w pełni) filmie

Głupie pytanie?? W którym miejscu podałeś informację, że:“testuję przy ściągniętym (w pełni) filmie”

Napisałeś przecież tylko, że:

testuję na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=Pcz6yAYDT4g&hd=1

Napisałem tak ponieważ uznałem, że jak ktoś pisze, że bawił się w zmianę sterowników itp. to potrafiłby zwrócić uwagę na to czy filmik się załadował czy nie. :wink:

Przy czym fakt, faktem - powinienem był o tym napisać, bo znając życie - nie jeden by się taki mógł trafić co by na postęp ładowania nie spojrzał.

Przecież było o tym ostatnio głośno. Po tym jak Youtube umożliwiło oglądanie FullHD, wielu użytkowników skarżyło się na przycinanie się filmów. Prawda jest taka, że film w rozdziałce 1920x1080 we flashu to za dużo dla procesora dwurdzeniowego (mam Q9550 i mi nie przycina :slight_smile: ). Adobe ostatnio udostępnił betę swoich sterowników, umożliwiających przełożenie pewnych obliczeń na GPU, co by niwelowało problem. Jednak nie jestem pewien, czy GF 6600 jest obsługiwany.

Podsumowując nie jest to wina systemu, a procesora

Wina Procesora?

Ja z dwoma rdzeniami (athlon 4400) np. na firefoxie nie mam takich problemów z filmami…zdarzają się one jednak na IE.

Skoro oglądając ten sam film na lisku, procesor sobie radzi to nie ma co zrzucać winy na niego.

Używam tylko IE i nie mam żadnych problemów z oglądaniem filmów, także nie pisz bzdur.

Nie piszę bzdur.

Ciesz się swoimi filmami.

Newton piszesz, że nie piszesz bzdur, to jak to nazwać ? Twierdzisz, że problemy występują na IE, a ja twierdzę, że na IE nie mam żadnych problemów, to co ja piszę bzdury ? Bo wg Ciebie to niemożliwe i na IE powinienem mieć problemy ?

Nie wywołuj wojenki przeglądarkowej Breitner, bo to nie miejsce w tym temacie. U ciebie filmik się nie zatnie, bo pracują 4 rdzenie. Nie ważne na jakiej przeglądrce pracujesz. U kolegi niekoniecznie z powodu słabszego procesora. Jeśli u niego film na IE się tnie, a w firefoxie nie, to oznacza, że W JEGO przypadku flash zjada więcej zasobów systemowych w przeglądarce IE niż w firefoxie. Tu nie chodzi o żadne błędy, czy problemy.

Co do tematu: sugeruję autorowi sprawdzenie, jak zachowują się filmiki na innych przeglądarkach. Jeśli dalej będzie tło, niestety więcej nie wyczarujesz. Flash jest bardzo ociężały, czego dobitnym przykładem jest właśnie YouTube w full HD.

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję…

@Squizz: dzięki za powrót do tematu wątku :wink:

Niestety wychodzi na to, że to po prostu wina mojego leciwego sprzętu. Zastanawia mnie jednak jeszcze jedno: czy istnieje jakieś oprogramowanie do oglądania stream-owanych plików .flv, które mogłoby działać nieco wydajniej pod Linuksa (ew. Windowsa) - niestety Google nie pomaga (lub nie potrafię znaleźć dobrej frazy do wyszukiwania)

To czemu u mnie na dwu rdzeniowym procku chodzi płynnie i mam tylko 50% użycia? Mam pewnie niezadbany system i dlatego masz problem. Mi chodzi beż żadnych wsparć ze strony grafiki…

testowane tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=FyI8wXepA3I

beznazwy1n.th.jpg

Pozdrawiam.