FlatOut 2 crashuje się po pierwszym ekranie ładowania

Jak w tytule, gdy już pierwszy ekran ładowania się załaduje do końca, dostaję jedynie piękne powiadomienie od systemu, że “Program FlaOut2.exe przestał działać”. System to Windows Vista, więc to raczej nie wina tego, że mam za nowy/stary system, tym bardziej, że gra wcześniej normalnie działała. I uprzedzę jedno pytanie, tak, gra jest oryginalna.

Jak wygląda sprawa ze sterownikami?
Wersja płytowa czy na programy dystrybucyjne ?

Sterowniki wszystkie w najnowszych wersjach, jakich się da, nowszych już nie będzie. Wersja gry płytowa.

Gra była uaktualniona ? (https://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=13119)
Czy przez ten czas instalowałeś jakąś aktualizację systemową / programową ?

Gra była w tej wersji w momencie instalacji, co do aktualizacji, fakt, kilka programów aktualizowałem od ostatniego razu, gdy we Flatouta grałem, ale szczerze wątpię, by któryś z nich na Flatouta miał jakikolwiek wpływ, co do aktualizacji systemowych, tak, instalowałem kilka aktualizacji systemowych parę dni temu, zobaczę, czy rzeczywiście któraś z nich miała wpływ i w razie czego zedytuję tego posta.
Edit: Próbowałem odinstalowywać pojedynczo każdą aktualizację, którą instalowałem od ostatniego razu, gdy gra działała i nic…

Przepraszam za brak aktywności, jakoś zapomniałem o tym temacie. Co do problemu, zrobiłem jeszcze w tym samym dniu najzwyczajniej w świecie reinstall gry, i crashe ustąpiły, więc temat można uznać za zamknięty, i przepraszam za jakikolwiek kłopot.