Flatron ucina obraz

Witam,

mam problem z moim wiekowym już monitorem (Flatron F700B), we wrześniu będzie miał już 5 lat.

Otóż od pewnego czasu ucina mi on obraz tak, jak to przedstawiłem na załączonej fotce. Obraz jakby chowa się na dół ekranu i widać tylko niecałą połowę. Ponadto często cały obraz drga a potem właśnie się chowa, ucina.

Foto: p1000845a.th.jpg

Najczęściej muszę trochę “postukać” w monitor i wraca wszystko do normy, czasem wystarczy że odchylę monitor do tyłu, czasem muszę go inaczej ustawić na “statywie”. Tylko mam już tego dość. Czy to się da naprawić? A może to jakieś zakłócenia od kurzu? Przyznam, że monitor mam niczym nie zakryty, nie był otwierany jest więc pewnie tam tona kurzu. Mam jednak problem z otwarciem tego grata…

jak się nie mylę to na ogonie kineskopu masz trymery do regulacji odchylania wiązki elektronów , spróbuj tam ustawić, jak nie pomoże to może kondensatory wyschły i nie da się ustawić obrazu bez ich wymiany…

Dam Ci dobrą radę jeśli się nie znasz na elektronice a szczególnie na naprawie “kineskopówek” to nawet się do tego nie dotykaj a już na pewno nie manipuluj nic przy kineskopie :!: jest tam bardzo wysokie napięcie. Lepiej o pomoc poproś fachowca lub zleć naprawę profesjonalnemu serwisowi RTV.