[FLIGHTGEAR] Naprawa błędów


(wojtek20124) #1

Witam wszystkich.

Włączając grę FlightGear niejeden użytkownik mógł wpaść w szał, kiedy zobaczył komunikat:

“No such file: api-ms-win-crt…”

W tej poradzie napiszę, jak naprawić ten błąd.

Na początek należy pobrać i zainstalować Aktualizację systemu Windows, oczywiście wybierając odpowiedni system operacyjny oraz architekturę.

Spróbuj uruchomić grę. Powinien pojawić się kolejny błąd informujący o braku pliku “msvcr100.dll”.

I tu muszę zmartwić wszystkich posiadających komputery i laptopy na architekturze i386. Nie znalazłem odpowiednich plików dla tej platformy sprzętowej. Jeśli ktoś to znajdzie, niech pisze komentarz.

Plik uzupełniający x64: dlls.x64

Następnie wypakuj pliki w wygodne miejsce (najlepiej, gdzie będą nietykalne). Następnie należy ustawić zmienną środowiskową na ten folder. Ci, którzy wiedzą, jak to zrobić, niech nie czytają tego artykułu dalej.

Wejdź w “Mój Komputer”, następnie klikamy Prawy Przycisk Myszy na oknie, wybieramy “Właściwości”. W zależności od twojego systemu operacyjnego, spróbuj znaleźć obraz podobny do poniższego (bo WinXp i Win8.1 mają takie same):

zs.png

Wejdź w “Zmienne środowiskowe…”, a w sekcji “Zmienne systemowe” zaznacz zmienną PATH, następnie kliknij “Edytuj”. Na końcu wartości dopisz średnik “;” i ścieżkę dostępu do ściągniętych bibliotek. Zaakceptuj wszystko i spróbuj uruchomić FlightGear.

Gra powinna uruchomić się.