Floppy disk(s) fail (40)

Witam mam pewien problem pojawił się on dzisiaj mianowicie przeglądam net i włączam MS office 2003 i po chwili następuje zwiecha klikam reset, komp się restartuje ale nie uruchamia się tylko cały czas pokazuje się “ekran” uruchamiania systemu(XP sp2) czekam ponad godzinę i wyłączam kompa. próbuję w trybie awaryjnym niestety włącza się, ale zero reakcji i dałem sobie spokój. Po paru godzinach włączam kompa i system uruchamia się normalnie… no prawie bo po sprawdzeniu pamięci, dysku itp. pokazuje się

a niżej pisze, że aby kontynuować mam kliknąć F1 i system uruchamia się nie normalnie o co chodzi z tym błędem?

Złączono Posta : 13.08.2007 (Pon) 21:36

Znalazłem w necie, że wina może być po stronie stacji dyskietek tyle że ja jej nie posiadam ani nie mam ustawionego w biosie bootowania z niej więc o co chodzi?

Sprawdź czy aby napewno nie masz ustawione w biosie, że niby posiadasz napęd floppy … I wyłącz opcje seek floppy drive oraz swap floppy disk

Możliwe że padła bateria cmos biosu.

Wyłącz w biosie wszystkie stacje dyskietek na disabled,none i zapisz bios save i zobacz.

Wyłączyłem i już nie ma tego komunikatu, ale nie rozumiem dlaczego

system nie chciał się uruchomić przez parę godzin(był tylko ekran ładowania się systemu) a po paru godzinach uruchomił się normalnie dodam, że kiedy winXP się nie włączał to linux live cd ładował się bez problemu, może coś z dyskiem?