Fluxbox a słaby komputer. Wyrobi?

Witam. Posiadam serwer, na którym stoi aktualnie Debian 6.0. Pracuje w trybie tekstowym, ale niestety do pewnych operacji przydałby się jakiś menedżer okien. Zastanawiam się nad Fluxbox-em. I mam w związku z tym parę pytań:

Serwer jest, praktycznie rzecz ujmując sprzed I wojny światowej. Jego parametry:

Procesor: Pentium I 200 Mhz

Pamięć: 250 MB

Dysk: 10 GB - system ; 40 GB - proxy ; 120 GB - dane i inne cuda

Karta grafiki: 4 MB

I pytanie pierwsze. Czy na takim sprzęcie Fluxbox ruszy ?

Druga rzecz.

Komputer jest zarządzany zdalnie. Czy istnieje jakiś lekki program, który umożliwiłby mi łączenie się z serwerem zdalnie ?

Trzecia rzecz.

Menedżera okien będę używał tylko w nadzwyczajnych sytuacjach. Więc nie chcę, aby Fluxbox startował razem z systemem operacyjnym. Chcę zrobić tak, aby domyślnie elegancko system ładował się w trybie tekstowym, a jeżeli bym chciałbym uruchomić menedżera okien, to wydaje odpowiednie polecenie i śmiga. Nie chcę, aby menedżer okien wsuwał zasoby komputera. Czy da się coś takiego zrobić ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Przez ssh możesz się połączyć z komputerem.

Powinien uciągnąć bez problemu fluxboxa.

Wiem, że przez ssh mogę, bo się aktualnie łączę, ale chciałbym mieć możliwość zdalnie zarządzać oknami.Uruchamiać programy, minimalizować, itd. Nie wiem czy ssh takie coś obsługuje.

Fluxbox startuje już na P166,reszta zależy od wymagań dystrybucji,pamięci masz nawet sporo,a to druga rzecz konieczna przy systemach operacyjnych

Karta grafiki łykłaby nawet 800*600*16,albo nawet 1024*768*16

Może zamiast instalować Fluxboksa wystarczy Ci przekierowanie Xservera na host lokalny przez SSH, tzw. X-Forwarding?

ssh -X host@adres

Opcja dostępna również w PuTTY, jeśli z tego programu korzystasz. Jeśli łączysz się zdalnie z Windowsa, potrzebny Ci będzie Xming (Xserver dla systemu Windows).

Pozdrawiam!

Potrzebne jest mi to, aby móc zarządzać programami typu np FileZilla. Jeżeli kopiuję pliki z serwera ftp, a jest ich dużo (jeden ma około 100.000 sztuk), to trochę zajmuje. Chciałbym właśnie tę czynność przerzucić na serwer. Pewnie zaczniecie pisać, że na mc się da, że jest lftp. Wiem, że są, wiem, że się da, ale mi akurat filezilla najbardziej podchodzi. Może w przyszłości jeszcze będzie to dla innych zadań.

Co mam aktualnie.

Zainstalowałem xserver, fluxbox oraz program do zdalnego zarządzania pulpitem. I niestety jest taki problem, że nie mogę się z tym pulpitem za żadne skarby połączyć. Xserver działa, Fluxbox działa, o dziwo vnc4server też działa, a jakoś nie ma połączenia. Port 5900 jest odblokowany w IPtables. Dodam jeszcze screena.

https://dl.dropbox.com/u/17028853/1.png

Z góry dziękuje za pomoc.

Webmin nie ma przypadkiem własnego klienta FTP?

Pozdrawiam!

Problem rozwiązany. Powodem była zła składnia, jaką wprowadzałem dla vncserver-a oraz trochę namieszanie w iniecie fluxboxa. Dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w dyskusję.