Fluxbox - najlepszy background-seter

Cześć,

Proszę o poradę kogoś bardziej doświadczonego w używaniu fluxboxa, chciałbym sobie ustawić tapetę, jednak nie wiem na jaki background-setter się zdecydować.

Posiadam najnowszego fluxboxa, ustawiony styl i w nim następujące opcje:

background: random

background.pixmap: /home/michal/.fluxbox/backgrounds/

Ponadto używam xcompmgr do uzyskania przezroczystości. Nie wiem jak do tego odnieść informację że niektóre background-setery nie obsługują jej, ale przypuszczam że nie potrzebuję tej funkcjonalności skoro używam menadżera kompozycji.

Najbardziej denerwuje mnie że po odpaleniu fluxboxa, jest tworzone okno przez dany b-seter i zajmuje on cały monitor, przez to nie mogę klikać bo pojawia mi się nie menu fluxboxa, a menu b-settera.

Do tej pory używałem dwóch: feh i display z pakietu imagemagick. Jednak ja potrzebuję tylko żeby po włączeniu fluxboxa była ustawiona losowa tapeta (nawet nie musi być mądrego skalowania, bo znam swoją rozdzielczość), i nie było tworzone żadne okno.

Ja swego czasu używałem fbsetbg. Tyle, że wówczas żadnych dziwnych wynalazków nie używałem - po prostu ustawiona statycznie tapeta bez przezroczystości. No i nie wiem, jak (i czy) ustawiało się, by tapeta była ładowana losowo.

Zainstalowałem feh ponownie i tym razem zarówno komenda fbsetbg jak i opcje w stylu nie wywołują dodatkowego okna dla tapety.

feh i display wyświetlają grafiki, bo są przeglądarkami grafiki. Chyba, że mnie już moje senne oczy mylą.

Do ustawiania tapety służy fbsetbg - i działa. Zerknij tutaj.

Może jest coś jeszcze?

Tylko te fbsetbg to program który do ustawiania tapet wykorzystuje właśnie programy typu: feh, display. Ja nie miałem zainstalowanego żadnego i fbsetbg nie działał :D.

A u mnie działa i bez tego. I nie wywala żadnych dziwnych i odrębnych okien z tapetami, tylko po prostu ustawia tapetę jako tło.

Jaki to system?

Arch a wpisz fbsetbg -i to się dowiesz że jednak działa Ci z tym a nie bez tego :smiley:

logan@desktop:~$ fbsetbg -i


Esetroot is a nice wallpapersetter. You won't have any problems.


logan@desktop:~$ dpkg -L imagemagick

Pakiet "imagemagick" nie jest zainstalowany.

Użyj dpkg --info (= dpkg-deb --info), aby zobaczyć informacje o pakiecie,

oraz dpkg --contents (= dpkg-deb --contents), aby sprawdzić jego zawartość.

logan@desktop:~$ dpkg -L feh

Pakiet "feh" nie jest zainstalowany.

Użyj dpkg --info (= dpkg-deb --info), aby zobaczyć informacje o pakiecie,

oraz dpkg --contents (= dpkg-deb --contents), aby sprawdzić jego zawartość.

Jednak działa bez tego. Debian.

No jednak działa z tym :smiley: Esetroot - to jeden z background-setterów (wallpaper-setter) jest ich ogólnie około dziesięciu. Pozdrawiam