Folder mój komputer długo się uruchamia + inne

Folder mój komputer długo się uruchamia, rusza się ta lampka i po jakimś czasie się włącza, długo się uruchamiają programy przy starcie systemu a jak wyłączam kompa i włączam, to za każdym razem mam przy włączaniu jest info, że komputer został niepoprawnie wyłączony lub został wyłączony na wskutek awarii zasilania (jakoś tak, nie pamiętam @_@), daje uruchom system normalnie. Ale to jest w kółko. Przed tym wszystkiem robiłem ScanDisca, bo nie uruchamiały mi się gry (Thief 3(aplikacja została niewłaściwie zainicjowana 0xc0000006), Mount&Blade, innych nie sprawdzałem, a wszystkie programy typu gg, firefox tak). Przy scandiscu było też “Segment rekordów pliku 16740-16743 jest nie do odczytania”.

Rada na przyszłość- komputer wyłączamy klawiszem power lub start–>zamknij(wyłącz komputer)

Poszukaj jakiegoś programu do defragmentacji dysków(znacznie przyspiesza uruchamianie).

start panel sterowania opcje folderów odznacz Wyszukaj drukarki sieciowe (coś w ten deseń)

Wyłączam komputer normalnie. A ‘wyszukaj drukarki sieciowe’ mam wyłączne od dawna i tak nic się nie dzieje.

Ctrl+Alt+Delete

Zakończ proces explorer.exe

Plik -> Nowe Zadanie (Uruchom…)

Wpisz = Explorer.exe

Jeśli będzie błąd, że nie ma tego pliku, to:

{ to samo co wcześniej }

Przeglądaj…

C:\Windows\System32\Explorer.exe { lokalizacja explorera }

Sprawdź, czy coś się zmieniło.

Normalnie włączam proces z powrotem. Latareczka już nie miga, ale komunikat przy starcie dalej, a komp ładuje się trochę szybciej.

Czyli problem stoi po stronie explorer.exe, czy kiedyś robiłeś modyfikacje systemu związane ze zmianą wyglądu np. paska menu start?

Hm… nie robiłem żadnych.