Folder-nie można otworzyć, zmienić nazwy,zobaczyć zawartości

Witam drogich forumowiczów! Mam ogromny problem z bardzo ważnym folderem w konsoli PSP, ale to nie ma znaczenia. Otóż za pomocą pewnego programu działającego bezpośrednio na konsoli zmieniłem nazwę folderu “PSP” na “.PSP”. Wchodzę do głównego menu, a tu wszystko zniknęło (bo było w tym folderze). Podłączam PlayStation Portable do peceta, chcę otworzyć ten folder i co widzę?

8ec96441d93ab8afmed.jpg

Przy próbie skasowania bądź usunięcia pojawia się

0855c73fcb19f753.png

Nie można zmienić nazwy, nie można zrobić niczego, pisze że folder pusty i zajmuje 0 bajtów. Nie wiem co zrobić.

Oto Właściwości tego folderu:

cab27e47f9e4d757.png

ALE!! Ale wciąż jest nadzieja - wszystko zajmuje tyle ile wcześniej (we właściwościach dysku wymiennego) - a więc czy pomożecie mi to jakoś odzyskać? Niezwykle bardzo mi na tym zależy.

Próbowałem już zasięgnąć pomocy na forum dot. PSP, jednak tam mają nieco ograniczoną wiedzę dotyczącą takich problemów, dlatego też zadaję pytanie tu.

Na tamtym forum proponowano mi już tego:

  • Formatowanie karty (NIE! NIGDY! miałem tam zbyt ważne dla mnie rzeczy)

  • Podpinanie do innego portu USB

  • Wkładanie karty pamięci do innego urządzenia

  • Wkładanie karty pamięci do czytnika

  • Próba na innym komputerze

  • Opcja “Eksploruj”

Nic nie działa :cry:

Mocno liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam.

Pobierz DirectoryFixer i rozpakuj na dysk C:.

Uruchom Wiersz poleceń (Start -> Uruchom… -> cmd ).

Wpisz następujące polecenie:

Zatwierdź Enterem.

Nazwa powinna zostać zmieniona.

Niestety, nic się nie zmieniło.

W takim razie pozostaje skopiowanie zawartości tego folderu na dysk twardy z poziomu LiveCD Linuksa, np. Ubuntu.

Niestety, Ubuntu nie wyswietla tego folderu

Czy próbowałeś to odkręcić tym programem na psp którym to zrobiłeś?

Teraz do rzeczy.

Jeśli na PC nie można zmienić nazwy folderu to spróbuj użyć programu Unlocker aby go odblokować (możliwe że jakiś proces blokuje go) i ponownie spróbuj zmienić nazwę.

Sprawdź też jaki masz na karcie system plików i czy masz odpowiednie uprawnienia do zapisu na tym folderze.

Oczywiście aby uniknąć blokowania go przez samo psp zmianę nazwy robisz mając kartę pamięci podłączoną do czytnika.

Istnieje też możliwość że tuż po zmianie nazwy psp (lub ten program) zrobiło coś jeszcze z tym folderem co go uszkodziło, w takim przypadku raczej nic już nie zrobisz.

Ten program na PSP go nie widzi, Unlocker mówi, że nic go nie blokuje, nie można też Unlockerem zmienić nazwy. System plików na karcie to FAT32. Przez czytnik próbowałem.

szymmirr , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Udało się! Na forum dot. PSP zaproponowano mi użycie programu EasyRecovery Professional, który zadziałał perfekcyjnie! Po przywróceniu za jego pomocą plików sformatowałem kartę i wrzuciłem wszystkie odzyskane dane. W każdym razie - dziękuję wszystkim za pomoc!