Folder pełniący funkcję folderu Moje Dokumenty

Witam!

Poszukuję sposobu, aby dać innemu folderowi funkcje Moich Dokumentów. I nie chodzi mi tu o przeniesienie Moich Dokumentów do innego folderu(mam przykre wspomnienia związane z tą czynnością). Chodzi mi, np. o to, żeby, kiedy chce zapisać jakiś obraz, wyskakiwał mi folder Obrazy, w moim folderze, a nie Moje Obrazy w Moich Dokumentach.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie sprawdzone porady.

  1. Można zmieniać domyśle ścieżki dla Folderów specjalnych. Ja to robię za pomocą TuneUp Utilities, ale da się też to zrobić edytując rejestr.

  2. Można utworzyć junkcje.

Edytujesz w rejestrze potrzebną ścieżkę w kluczach

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]

oraz

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]

Nie widzę problemu w twoim problemie :slight_smile:

cyt: mam przykre wspomnienia związane z tą czynnością

jakież to wspomnienia? ppm na MojeDokumenty>Właściwości i wybór folderu docelowego.

A tak w ogóle to nie polecam wrzucanie wszystkich grafik do Moje obrazy,jaki problem żeby zapisywać grafiki gdzie się chce.

Jak dla mnie to sam sobie robisz problem tam gdzie go niema.

ewentualnie można edytować miejsca w oknie zapisz

@SMDOBPRO:

Mam przykre wspomnienia, ponieważ kiedyś nagle skasowało mi, nie wiem jakim cudem całe Moje Dokumenty, normalnie je wyczyściło, na szczęście mam kuzyna po studiach informatycznych i mi coś tam poczarował i najważniejsze pliki odzyskał.

@master_zonk6:

A jak to zrobić?

P.S. Sory że tak długo, ale przez pewien czas nie zaglądałem na DB.