Folder prywatny w nowym systemie

Witam!

Mam bardzo poważny problem.

Jako administrator na swoim komputerze zabezpieczyłem folder mojego konta (C:\Documents and settings\mój_folder) aby inni użytkownicy nie mieli do niego dostępu (przy tworzeniu hasła ustawiłem ten folder jako prywatny).

W wyniku problemu musiałem zainstalować ponownie system, ale nie formatowałem dysku, ponieważ w wyżej wymienionym folderze mam baardzo ważne dane.

Jednak teraz nie mogę się dostać do tego folderu: “odmowa dostępu”.

I mam pytanie:

Jak dostać się do tego folderu i skopiować z niego dane?

Proszę o szybką pomoc!

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

spróbuj w trybie awaryjnym :wink:

Wejdź w Mój komputer -> narzędzia -> opcje folderów -> widok ->

odznacz"użyj prostego udostępniania plików (zalecane)".

Przejdź teraz do documents and settings -> nazwa twojego starego konta ->

kliknij prawym -> “udostępnianie i zabezpieczenia” -> zakładka “zabezpieczenia” ->

klikasz na twojego aktualnego użytkownika -> zaznacz “pełna kontrola” -> zezwalaj.

Może dostaniesz się do tego folderu.

można również użyć komedy cacls, start-> uruchom-> CMD

cacls "ścieżka dostępu do pliku/folderu" /E /G NazwaKonta:F

prezydent rada pomogła, ale mogłem dostać się tylko do tego katalogu, a do “moje dokumenty” już nie. Gdy tu zezwoliłem na dostęp to zniknął mi cały dysk. System mam na drugim dysku. Windows wykrywa urządzenie, jednak nie ma go w menagerze urządzeń, ani w eksploratorze. :!:

Teraz zupełnie nie wiem co zrobić

Edit: Oki już działa! Znalazłem. Musiałem zmienić parę ustawień związanych z urzytkownikiem oraz zmienić zasady inspekcji. Teraz wszystko odzyskałem :smiley:

prezydent jeszcze raz dzięki, szkoda że nie mogę Ci dać jakiegoś plusa :lol: . Pozdro