Folder "Task" - WIN7

(Tylkonammo) #1

Bez owijania w bawełnę, chciałem usunąć pliki z folderu Temp (w WIN 7), ale przez pomyłkę wszedłem do folderu Task i usunąłem z tego folderu zawartość. W zasadzie nic się nie dzieje, ale nie wiem czy ma to jakiś wpływ na działanie systemu, więc...

1. Czy pliki w folderze były ważne dla normalnej pracy, czy przez to nie ma jakiejś luki w systemie itp?

2. Do czego wg jest ten folder i pliki w nim?

Z góry dzięki.

(mikber18) #2

W windowsach jest opcja ustawiania zadań do wykonania przez system o określonej godzinie, danym dniu i z odpowiednią częstotliwością. W tym folderze wszystkie te dane są trzymane lecz są to pliki generowane automatycznie lub dodawane przez użytkownika więc usunięcie ich nie powinno sprawić wielkiego kłopotu.

W angielskiej wersji systemu te pliki odpowiadają aplikacji: "Task Scheduler" a znajdziesz go w: Akcesoria ->Narzędzia Systemu

Usunięcie tych plików nie będzie miało wpływu na działanie systemu

pozdrawiam

(pawcio1212) #3

po pierwsze od usuwania folderów temp są programy np taki Ccleaner albo Odkurzacz

ten folder jest od Usługi Harmonogram zadań

myślę że powninien dobrze działać ale np defragmentacja automatyczna została wyłączona i inne programy co były w niej zapisane też mogły zostać wyłączone