Folder "Temporary Internet Files"

Mam Windows XP i robiłem w nim porządek. Natchnołem się na folder Temporary Internet Files i mam takie pytanie. Skąd w nim tyle “śmieci” i co to są za “śmiecie”?? Czy usunięcie ich niezaszkodzi systemowi lub innym aplikacjom??

Możesz spokojnie usunąć zawartośc tego folderu. Wielkośc tego katalogu

kontroluje się w IE w opcji Narzędzia>opcje internetowe>ogólne>pliki tymczasowe>ustawienia. Ja ustawiam go jak najmniejszy.

w folderze tym znajduja sie pliki ktore pobierasz na stronach i wszelkie surfowanie po internecie.Dzieki tym plikom strony szybciej otwieraja sie.

Jednak masz racje ze tam jest istny smietnik :!:

Na pewno wyczyszczenie tego katalogu nie zaszkodzi aplikacjom. :wink:

"…Dobrze jest również raz na jakiś czas zajrzeć głębiej w ustawienia przeglądarki internetowej i wyrzucać wszystko z katalogu, “Temporary Internet Files” kierując się ścieżką C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files. Oraz okresowo wyrzucać wszystko, co znajduje się w katalogu “Temp” C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Temp. By dokonać dwóch powyższych czynności musimy zaznaczyć by przeglądarka naszego komputera ukazała nam również pliki ukryte. (Explorer jako przeglądarka plików, nie Internet Explorer) Foldery, o których pisałem przed chwilą są obserwowane przez moduły szpiegowskie (Internetowe pluskwy) i należy dbać o to, by poufnych informacji o odwiedzanych witrynach nie wysyłać do baz danych firm, zajmujących się spamowym mailingiem. Proponuję również nie brać udziału w podejrzanych ankietach, oraz nie wypełniać ze ślepą ufnością wszystkich formularzy, które nam same podtykają się pod nos. "

Czytaliście pytanie :evil:

albo użyj tego http://www.ccleaner.com/download115.php , wysprząta bezpiecznie za Ciebie :slight_smile:

Możesz usunąć. To nic nie zaszkodzi. Powinieneś zaglądać tam częściej. To tymczasowe pliki internetowe.

Zainstaluj sobie EasyCleanera i bez problemu usuniesz tymczsowe pliki.

Lub CleanCentera :wink: Lepszy … :stuck_out_tongue:

Prosze. napisz link gdzie go znaleść jak tak mówisz.

Na przykład tutaj : CleanCenter