Folder video_ts do iso błąd


(aniafree1) #1

Witam 

mam następującą sytuację. 

Chciałam przygotować dvd video (wraz z menu) z filmu, który mam na dysku. Skorzystałam zamiennie z dwóch programów tj dvd lab pro i dvd architect pro. W obu przypadkach utworzyłam na dysku wspaniałe foldery (video_ts, audio_ts). Korzystając z programów kmplayer oraz media player classic bez problemu otworzyłam utworzone dvd, wszystko chodziło jak powinno. 

I teraz postanowiłam utworzyć obraz iso (za pomocą ashampoo oraz ultraiso) by sprawdzić po zamontowaniu w alcoholu czy wszystko będzie ok (przed nagraniem na płytę). Tutaj pojawił się problem, a mianowicie przy próbie odtworzenia pojawia się komunikat o treści w stylu "niezgodne regiony nośnika i dekodera". 

W ustawieniach dvd lab pro oraz dvd architect pro wybrałam pal 720x576 16x9. 

Proszę Was o pomoc bo sama nie wiem co zrobić


(Gogo69) #2

Nie wiem jak to wygląda w tych programach, ale np. w Nero trzeba wybrać profil DVD-Video. W tych programach musi być podobna opcja. 


(aniafree1) #3

nagrywając w ashampoo też wybrałam dvd-video, tyle, że po nagraniu do iso, gdy chcę odtworzyć płytę występuje powyższy błąd. 


(Gogo69) #4

Prawdopodobnie przy tworzeniu płyty został wybrany zły region, https://pl.wikipedia.org/wiki/Region_DVD . Sprawdź czy płyta da się uruchomić przy pomocy tego programu http://www.cdrinfo.pl/download/1187064845