Folder Windows/WinSxS zajmuje sporo miejsca i ciągle rośnie

Witam, od dłuższego czasu mam problem z miejscem na dysku systemowym, ciągle ucieka mi miejsce i zostało go już niewiele chociaż prawie nic nie instaluje ani nie przechowuje na tym dysku.

Wyszukałem więc, że problem to folder WinSxS, który przechowuje jakieś dane na temat starszych wersji programów i windowsa, przez co ciągle rośnie (u mnie zajmuje już 20gb). NIe można po prostu usunąć/wyczyścić danych z tego folderu, ponieważ system się rozpadnie.

Więc poszukuję jakiejś metody na wyczyszczenie tego folderu ze zbędnych danych tak, żeby system działał normalnie.

Używam hibernacjię (zajmuje 10gb) i nie używam pamięci wirtualnej.

Proszę o pomoc.

http://www.dobreprogramy.pl/semtex/WinSXS-o-tym-jak-Microsoft-poszedl-po-rozum-do-glowy,48380.html

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/451544-rozszerzone-systemowe-oczyszczanie-dysków/

WinSXS to folder najczęściej, używany przez windows by przechowywać tam backupy aktualizacji. Nie jest za bardzo potrzebny.  Windows 7 z SP1 w czyszczeniu dysku masz usuwanie kopii aktualizacji Windows Update.

Nie pisz takich bzdur ten folder jest bardzo ważny, sprubój go ruszyć a już ci Windows się nie uruchomi :mrgreen:

może i są tam kopie od aktualizacji ale nie jest to tylko jedyna jego funkcja.

Użyłem porad z linków, fakt windows update zajmował u mnie 4 gb ale nadal krucho z miejscem bo winsxs zajmuje 16gb.

generalnie to nie da się znacząco zmniejszyć rozmiaru folderu winsxs można odinstalować zbędne programy itp lecz wielkich efektów się raczej nie uzyska a nie radze ci grzebania ręcznie, kiedyś sprawdziłem co by się stąło gdyby ten folder został usunięty -wynik był oczywisty system w ogóle nie chciał sie uruchomić.

Ile masz pamięci RAM, że hibernacja zajmuje u Ciebie 10GB?

W Win 7 można zmienić rozmiar pliku hibernacji do 50% ilości pamięci RAM, nie musi być on o rozmiarze równym ilości pamięći RAM jak to było w windows XP.

Zmniejszenie rozmiaru pliku hibernacji w żaden sposób nie wpływa na działanie hibernacji.

 

 

Uruchom CMD jako administrator i wpisz:

XX stanowi procentowy rozmiar dla pliku hibernacji w stosunku do ilości pamięci RAM

wartość “XX” nie może być mniejsza niż 50%.

 

PS. Nie ruszaj winsxs!

Mam 12gb ramu, zawsze to 5gb do przodu. Ale nadal ten winsxs jest irytujący bo jest to po prostu śmietnik z którym nie da się nic zrobić…

Edit: No i nadal będzie rósł :(.

GB a nie gb.

To nie jest śmietnik z punktu widzenia systemu tylko z Twojego, więc go zostaw w spkoju. Chyba, że chcesz sobie narobić problemów.

Więc niema jakiegoś prostego sposobu na zmniejszenie objętości tego folderu? Może istnieje chociaż metoda, żeby się nie powiększał?

Napisaleś:

“Wyszukałem więc, że problem to folder WinSxS, który przechowuje jakieś dane na temat starszych wersji programów i windowsa, przez co ciągle rośnie (u mnie zajmuje już 20gb). NIe można po prostu usunąć/wyczyścić danych z tego folderu, ponieważ system się rozpadnie”.

Jeśli to prawda, ze masz masę pozostałości po poprzednich instalacjach windows, to użyj tego bezpiecznego programu, który się nie instaluje. Kreator tego programu za rączkę poprowadzi cie przez ustawienia, ale zaznaczysz wszystko, oprócz wyczyszczenia przeglądarek z haseł, i ewentualnie odznacz hibernację, jeśli używasz. Program usunie Ci wszystkie pozostałości po poprzednich instalacjach i wyzeruje puste przestrzenie dyskowe: http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://privazer.com/download.php&prev=/search%3Fq%3Dprivazer%2Bportable%26safe%3Doff%26hl%3Dpl

 

Nie możesz podać linka do normalnej strony tylko do tego śmietnika reklamowego, który proponuje kilka programów?

domyslam się, ze chodzi Ci o program PrivaZer http://www.dobreprogramy.pl/PrivaZer,Program,Windows,36438.html

 

 

To jest link do portable privazer, na stronie producenta, gdzie prowadzi link z DP. Pobiera się portable czyste, bez żadnych dodatków, więc nie rozumiem powyższego posta. Zresztą, DP nawet nie oferuje portable tego programu, tylko wersję instalacyjną.

Nie ma potrzeby instalować programu jednorazowego użycia.

  1. Link z DP też prowadzi do wersji portable.

  2. Skoro ktoś ma używać danego programu to dlaczego ma nie instalować?

Wersja potrable jest najbardziej przydatna gdy używany dany program np. awaryjnie, nie na naszym komputerze i mamy dany program na np. pendrive.