Folder Windows zajmuje 60GB

Witam, mam problem dotyczący folderu WINDOWS (mam XP Pro). Gdy do niego wchodzę i zaznaczam wszystkie pliki (mam włączone pokazywanie ukrytych plików) zajmują one 5GB, co byłabym w stanie jeszcze znieść. Natomiast gdy wyjdę z folderu oraz kliknę na niego prawym i wybiorę ‘Właściwości’ folder zajmuje prawie 60GB. Sprawdzałam każdy plik tego folderu i ich suma to właśnie ~5GB. Co można z tym zrobić? Oczyszczanie dysku (ani systemowe, ani różnymi programami) nie pomaga. Z góry dziękuję za dokładne instrukcje.

Przywracanie systemu sprawdzałeś? Być może masz założonych bardzo wiele punktów przywracania a one potrafią zajmować bardzo wiele na dysku.

Uruchom CCleaner - Narzędzia - Przywracanie systemu i skasuj kilka najstarszych punktów.

Usunęłam prawie wszystkie. Niestety nie pomogło.

No to teraz jeszcze wyczyść system za pomocą CCleanera.

Następnie: Narzędzia jakiegoś folderu - Opcje folderów - Widok - Pokaż ukryte pliki (piszę z pamięci ale tak to w przybliżeniu brzmi)

Wyczyściłam, nadal to samo. Co do pokazywania ukrytych plików to w pierwszym folderze napisałam, że mam je ODKRYTE…

użyj programu WinDirStat i manualnie wybierz folder Windows do przeskanowania. ten program pokaże wszystkie duże pliki w formie niebieskich klocków

Folder WINDOWS jest folderem systemowym. Zatem to, co z niego usuniesz, może mieć wpływ na działanie systemu. To tak jakby wymontować jedne koło zębate z zegara. Na tą wielkość składają się wszelkiego rodzaju aktualizacje, sterowniki, biblioteki, pliki tymczasowe… To, że “rozmiarówka” folderu nie zgadza się, to normalne zjawisko. Foldery z odmową dostępu pokazywane są jako wielkość “0”, i to niezależnie od ich rzeczywistego rozmiaru.

Skoro masz włączone pokazywanie ukrytych plików, dodaj do tego jeszcze pokazywanie plików systemowych i dopiero potem sprawdź, ile jaki folder zajmuje.

Przenieś muzykę, filmy, gry, zdjęcia na inny dysk.

Jeszcze :

PPM /prawym przyciskiem myszki/ na dysk C --> Właściwości --> Oczyszczanie dysku --> Więcej opcji --> Zainstalowane programy --> Oczyść

/nic nie rób, wyłącz/ następnie Przywracanie systemu --> Oczyść --> Tak --> OK --> Tak.

kliknij aby powiększyć :

75160189.th.jpg 78128246.th.jpg 79101726.th.jpg 23490867.th.jpg

zobacz tym

http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P … 12322.html

Sprawdż pojemność folderu WinSxS w katalogu WINDOWS,ale niczego z niego nie usuwaj.50 GB nie usuniesz żadnym Odkurzaczem ani Ccleanerem

Po mojemu to trzeba sprawdzić dysk checkdiskiem, bo możliwe, że rozmiar jest błędnie podawany przez błędy w tablicy MFT (chyba dobrze celuję).

Kliknij START > Uruchom

i wpisz “cmd” (bez cudzysłowów) i kliknij OK.

Następnie wpisz i potwierdź Enterem:

chkdsk c: /f

Program poprosi o odblokowanie woluninu, wpisz i potwierdź Enterem:

t

Zamknij okno konsoli i zrestartuj komputer. Dysk zostanie sprawdzony przy kolejnym uruchomieniu Windows.