Folder WinSxS?

Czy może mi ktoś powiedzieć, co to za podfolder w folderze Windows i czy można go jakoś “odchudzić”. zajmuje 4 GB :frowning:

Witam

Przetrzymuje w nim kopie plików i systemu.

Wywal śmiało… :smiley:

powaznie mozna wywalic??:slight_smile:

No tak, ale po coś ten folder jest. Nie jest to podstawowy punkt przywracania systemu, bo do tego służą opcje tworzenia kopii systemu. Jak wiadomo Windows nie działa idealnie, zdarzają mu się błędy, problemy z działaniem. Jeżeli jakaś aplikacja lub sterownik działa nieprawidłowo Vista przywraca go natychmiastowo korzystając z tego folderu. Usuwając WinSxS możemy zyskać te pare giga, ale Windows prędzej czy później zacznie działać niestabilnie. Wtedy pozostaje już reinstalacja bądź naprawa za pomocą płyty z Windowsem.

Usunąć czy nie? - wybór pozostawiam wam.

Kopie sterowników znajdują się w katalogu “c:\Windows\system32\DriverStore\FileRepository”(można spokojnie wywalić), a jak jakaś aplikacja działa nieprawidłowo to skąd niby Vista miała by mieć do niej zapasowe pliki, a jak by to była jakaś aplikacja Windows to i tak nic nie da przywrócenie tego samego pliku.

Może troszke to niejasno ukazałem.

W tym folderze znajdują się kopie oryginalnych plików, które ulegają przeedytowaniu podczas instalacji nowych programów. Zawierają sie w nim również sterowniki systemu windows, oraz pliki programów, które są zintegrowane ze systemem od początku. Jeżeli miałoby być inaczej to czemu windows po wykonaniu niewłaściwej operacji (oprócz ekranu śmierci) wciąż działa?

W razie wątpliwości polecam lekturki zawarte na microsoft.com 8)