Folder z automatycznym odnośnikiem do strony WWW

Witam,

czy jest możliwość stworzenia takiego czegoś:

Mam swoje jakieś tam projekty które rozsyłam do klientów , projekty te są w folderze , folder dodaje do archiwum ‘RaR’ (i inne typy kompresji) i teraz chciałbym uzyskać taki efekt że klient wypakowuje te archiwum wchodzi do tego folderu i od razu jak wejdzie do tego folderu otwiera się jego domyślna przeglądarka z moją stroną WWW.

Jeżeli jest coś takiego możliwe i ktoś może mi podsunąć radę jak to zrobić to będe wdzięczny , dodam że jeżeli ktoś chciałby mi przedstawić przykład tego ‘efektu’ to proszę zrobić na przykładzie strony dobreprogramy.pl i dobrze także by było jakby nie było widać w tym folderze tego pliku konfiguracyjnego odpowiedzialnego za całą postać rzeczy.

amorek od dawna jest już coś takiego jak np Offlie Explorer i różnego takiego typu programy. Potrafią one zgrać stronę do jednego pliku EXE (uruchomieniowego). Ale o tym to osoba która się zajmuje projektowaniem stron powinna wiedzieć, no chyba że jesteś nowy w tej branży.

Projektami to akurat zajmuję się całkiem innymi , nie stronami WWW .

Chodzi mi o to żeby klient który otrzymuję ode mnie projekty jak wchodzi do folderu z projektami to żeby się tworzyła mu strona moja WWW w celu żeby zobaczył inne moje ‘‘artykuły’’

Tworzysz stronę na dysku C: na której masz wypisane to co użytkownik otrzymuje z linkami do ściągnięcia wprost z tej strony na dysku C:, oprócz tego ta strona posiadała by link do twojej głównej strony z innymi artykułami.

Pakujesz tą stronę do pliku exe jednym z programów o których pisał jas_fasola i wysyłasz ten plik exe do użytkownika.

O tym programie możesz poczytać tu: offline-explorer

Użytkownik odpala ten exe pobiera to co mu przysłałeś a przy okazji może zobaczyć inne artykuły.

Bezpośrednio przez folder nie da się tego zrobić.

Nie zrozumieliśmy się , nie chodzi mi o plik ‘exe’ .

Mam projekty załóżmy w kilku plikach ‘JPEG’ umieszczam te pliki w folderze i kompresuje , wysyłam do klienta i chciałbym żeby po tym jak klient wypakuje te archiwum i wejdzie w ten folder to automatycznie żeby mu się otworzyła przeglądarka (domyślna) z ładującą się moją stroną , taka moja reklama ma to być.

Czyli jak wchodzimy do folderu , zostaje otworzona moja strona WWW w jego domyślnej przeglądarce.

Nie prościej umieścić link do strony i klient otworzy ją tylko kiedy będzie chciał? Ogólnie automatyczne wykonywanie kodu stwarza furtkę dla różnego rodzaju złośliwego oprogramowania, więc radziłbym zapomnieć o tym pomyśle. Bodajże WinZip miał coś coś takiego, kojarzę, że można było stworzyć specjalny typ archiwum, który po dekompresji uruchamiał program, ale ręki nie daję sobie uciąć.

Hmm, właśnie nie .

To też miałem na uwadze , że właśnie nie które antywirusy mogły by alarmować że w moich projektach są wirusy , a tego bym nie chciał :slight_smile:

To tylko mi zostaje tworzenie projektu w ‘exe’ nie znajdę na to jakiegoś sposobu żebym osiągnął zamierzany efekt ?

Niczego tak nie cierpię jak automatycznie otwierających się stron, dźwięków, reklam itp. Nie wiem jak inni, ale ja to odbieram jak kpiny ze mnie i od razu takie materiały lądują w koszu, a wszelki kontakt między nami urywa się na zawsze.

floyd , ok ale nie interesuję mnie twoje prywatne zdanie na ten temat chcesz sobie po offtopować to idź do działu Na Luzie :wink:

Poza tym to nie będzie rozsyłany SPAM z moimi projektami tylko otrzymają je osoby którzy są moimi klientami więc wątpie żeby do tego podchodzili tak jak ty.

Po pierwsze, podjęcie jakiekolwiek akcji np. otworzenie strony przez przeglądarkę podczas np. otworzenia jakiegoś folderu to typowe działanie różnego rodzaju wirusów.

Rzecz jasna że działania takie przez każdy system utrudnione i jak już pisałem wyżej nie ma sposobu tego zrobić w żadnym porządnym systemie bez poprzedniego instalowania jakiegoś syfu.

Po drugie absolutnie się zgadzam z floyd’em, gdyby od swego kontrahenta dostałbym coś takiego, była by to ostatnia operacja zrobiona z tym kontrahentem.

Moment czegoś tu nie kapuję. Zadając pytanie na forum właściwie prosisz o prywatne zdania wszystkich uczestników tego forum. Nie wiem poco udajesz głupka.

Jak nie kapujesz to przeczytaj ten temat jeszcze raz , czy ja proszę o opinie prywatne co wy o tym myślicie czy o tym jak to wykonać .

Moi klienci to nie neonowskie nerwusy tylko poważni ludzie którzy do tego tak nie podchodzą. Koniec tematu.

Poważny człowiek sam wejdzie na stronę z ofertą, nie potrzebuje do tego instalowania wirusów. :slight_smile:

Hej,

Ewentualnie zostaje utworzyć archiwum samorozpakowujące się (SFX) i w opcjach programu zaznaczyć, by po wypakowaniu uruchamiał się dany program - w tym konkretnym przypadku stronka internetowa. Niestety, nie da się zrobić tak, by po kliknięciu na folder działa się jakaś tam akcja, bo na dobrą sprawę foldery do tego nie służą. :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus