Folder z automatycznym odnośnikiem do strony WWW

(Kuczkowiak) #1

Witam,

czy jest możliwość stworzenia takiego czegoś:

Mam swoje jakieś tam projekty które rozsyłam do klientów , projekty te są w folderze , folder dodaje do archiwum 'RaR' (i inne typy kompresji) i teraz chciałbym uzyskać taki efekt że klient wypakowuje te archiwum wchodzi do tego folderu i od razu jak wejdzie do tego folderu otwiera się jego domyślna przeglądarka z moją stroną WWW.

Jeżeli jest coś takiego możliwe i ktoś może mi podsunąć radę jak to zrobić to będe wdzięczny , dodam że jeżeli ktoś chciałby mi przedstawić przykład tego 'efektu' to proszę zrobić na przykładzie strony dobreprogramy.pl i dobrze także by było jakby nie było widać w tym folderze tego pliku konfiguracyjnego odpowiedzialnego za całą postać rzeczy.

(jas_fasola) #2

amorek od dawna jest już coś takiego jak np Offlie Explorer i różnego takiego typu programy. Potrafią one zgrać stronę do jednego pliku EXE (uruchomieniowego). Ale o tym to osoba która się zajmuje projektowaniem stron powinna wiedzieć, no chyba że jesteś nowy w tej branży.

(Kuczkowiak) #3

Projektami to akurat zajmuję się całkiem innymi , nie stronami WWW .

Chodzi mi o to żeby klient który otrzymuję ode mnie projekty jak wchodzi do folderu z projektami to żeby się tworzyła mu strona moja WWW w celu żeby zobaczył inne moje ''artykuły''

([alex]) #4

Tworzysz stronę na dysku C: na której masz wypisane to co użytkownik otrzymuje z linkami do ściągnięcia wprost z tej strony na dysku C:, oprócz tego ta strona posiadała by link do twojej głównej strony z innymi artykułami.

Pakujesz tą stronę do pliku exe jednym z programów o których pisał jas_fasola i wysyłasz ten plik exe do użytkownika.

O tym programie możesz poczytać tu: offline-explorer

Użytkownik odpala ten exe pobiera to co mu przysłałeś a przy okazji może zobaczyć inne artykuły.

Bezpośrednio przez folder nie da się tego zrobić.

(Kuczkowiak) #5

Nie zrozumieliśmy się , nie chodzi mi o plik 'exe' .

Mam projekty załóżmy w kilku plikach 'JPEG' umieszczam te pliki w folderze i kompresuje , wysyłam do klienta i chciałbym żeby po tym jak klient wypakuje te archiwum i wejdzie w ten folder to automatycznie żeby mu się otworzyła przeglądarka (domyślna) z ładującą się moją stroną , taka moja reklama ma to być.

Czyli jak wchodzimy do folderu , zostaje otworzona moja strona WWW w jego domyślnej przeglądarce.

(Sawyer47) #6

Nie prościej umieścić link do strony i klient otworzy ją tylko kiedy będzie chciał? Ogólnie automatyczne wykonywanie kodu stwarza furtkę dla różnego rodzaju złośliwego oprogramowania, więc radziłbym zapomnieć o tym pomyśle. Bodajże WinZip miał coś coś takiego, kojarzę, że można było stworzyć specjalny typ archiwum, który po dekompresji uruchamiał program, ale ręki nie daję sobie uciąć.

(Kuczkowiak) #7

Hmm, właśnie nie .

To też miałem na uwadze , że właśnie nie które antywirusy mogły by alarmować że w moich projektach są wirusy , a tego bym nie chciał :slight_smile:

To tylko mi zostaje tworzenie projektu w 'exe' nie znajdę na to jakiegoś sposobu żebym osiągnął zamierzany efekt ?

(floyd) #8

Niczego tak nie cierpię jak automatycznie otwierających się stron, dźwięków, reklam itp. Nie wiem jak inni, ale ja to odbieram jak kpiny ze mnie i od razu takie materiały lądują w koszu, a wszelki kontakt między nami urywa się na zawsze.

(Kuczkowiak) #9

floyd , ok ale nie interesuję mnie twoje prywatne zdanie na ten temat chcesz sobie po offtopować to idź do działu Na Luzie :wink:

Poza tym to nie będzie rozsyłany SPAM z moimi projektami tylko otrzymają je osoby którzy są moimi klientami więc wątpie żeby do tego podchodzili tak jak ty.

([alex]) #10

Po pierwsze, podjęcie jakiekolwiek akcji np. otworzenie strony przez przeglądarkę podczas np. otworzenia jakiegoś folderu to typowe działanie różnego rodzaju wirusów.

Rzecz jasna że działania takie przez każdy system utrudnione i jak już pisałem wyżej nie ma sposobu tego zrobić w żadnym porządnym systemie bez poprzedniego instalowania jakiegoś syfu.

Po drugie absolutnie się zgadzam z floyd'em, gdyby od swego kontrahenta dostałbym coś takiego, była by to ostatnia operacja zrobiona z tym kontrahentem.

Moment czegoś tu nie kapuję. Zadając pytanie na forum właściwie prosisz o prywatne zdania wszystkich uczestników tego forum. Nie wiem poco udajesz głupka.

(Kuczkowiak) #11

Jak nie kapujesz to przeczytaj ten temat jeszcze raz , czy ja proszę o opinie prywatne co wy o tym myślicie czy o tym jak to wykonać .

Moi klienci to nie neonowskie nerwusy tylko poważni ludzie którzy do tego tak nie podchodzą. Koniec tematu.

(somekind) #12

Poważny człowiek sam wejdzie na stronę z ofertą, nie potrzebuje do tego instalowania wirusów. :slight_smile:

(Dimatheus) #13

Hej,

Ewentualnie zostaje utworzyć archiwum samorozpakowujące się (SFX) i w opcjach programu zaznaczyć, by po wypakowaniu uruchamiał się dany program - w tym konkretnym przypadku stronka internetowa. Niestety, nie da się zrobić tak, by po kliknięciu na folder działa się jakaś tam akcja, bo na dobrą sprawę foldery do tego nie służą. :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus