Foldery GWX w Windows 7

Witam forumowiczów

 

Z oferty Microsoftu, której termin upłynął  29 lipca br. zostały w moim Windows 7 tylko dwa foldery GWX w System32 i SysWOW64.

Zaś z paska powiadomień zniknęła ikonka “aktualizuj do Windows 10”

 

Pytanie: Czy można je “po prostu” usunąć do kosza czy czekać na ewentualną aktualizację “czyszczącą”?

 

Pzdr,

Dziwię się, że takie drobiazgi tak bardzo Ci przeszkadzają.
Sprawdź za pomocą PPM na partycji systemowej -> Właściwości -> Oczyszczanie dysku -> Oczyść pliki systemowe.

 

Niestety, to nie działa. Już wcześniej próbowałem…

PS. Mam zwyczaj wyrzucać nawet takie “drobiazgi”

To skasuj ręcznie, jestem przekonany, że nic złego z tego powodu się nie stanie. Jeśli nie będą chciały się poddać, użyj Unlockera.
Gdybym wyszukiwał u siebie takie drobiazgi, to chyba na nic innego by mi czasu nie starczyło.

Dzięki, spróbuję ręcznie…

 

PS. Na marginesie, ja proszę o radę jak usunąć foldery GWX, a nie o opinie czy to ma sens.

Myślę, że ten temat interesuje wielu forumowiczów, którzy pozostali  z Windows 7

Podałem:  ręcznie, może być za pomocą klawisza “Delete”, ewentualnie Unlocker.
 

 

Myślisz, że wielu jest takich “szczególarzy”? :wink:

No według mnie (i na pewno wielu innych) nie ma :wink:

Autorze tego tematu. foldery GWX to jeszcze nic. Aplikacja GWX potrafiła sama ściągać pliki instalacyjne Windowsa 10, nawet jeśli nie kliknąłeś przycisku służącego do uaktualnienia. Takie pliki zabierają Ci kilka GB. Znajdują się w ukrytym folderze na dysku C: a folder nazywa się Windows BT albo coś w ten deseń. Włącz więc widok ukrytych folderów i zobacz czy czegoś takiego nie masz. Usunięcie tego pomoże odzyskać kilka GB.

Tak, folder   $WINDOWS.~BT już jakiś czas temu usunęłem.

Rzeczywiście trochę ważył…

Skoro czyścisz śmieci tzw. drobiazgi. To może warto przeczyścić CCleanerem, wyczyści pliki dziennika, ciasteczka z przeglądarek, pliki *temp. Nawet jeśli nie chcesz instalować tego programu, możesz pobrać wersję portable.

CCleaner to moje podstawowe narzędzie do codziennej konserwacji systemu od 7-8 lat.

 

Pzdr,

Dla zainteresowanych podaję sposób jak pozbyć się definitywnie folderu GWX z System32 i SysWOW64.

 

http://www.zawszeczujni.pl/2015/10/jak-pozbyc-sie-irytujacych-powiadomien.html

 

Folderu GWX nie mam. Pozostało mi tylko wspomnienie, o tym jak nie zostałem właścicielem Windows 10.  

 

PS. Pewnie Windows10 jest i dobry, ale ja po prostu wolę mieć Windows 7…

 

Pzdr,

 

 

Koniec tematu