Foldery w osobnych oknach

Mam mały problem w Win XP. Probowałem w Typach plików zmienić domyślną ikonę folderu. Ikona nie zmieniła się, ale za to od teraz każdy folder otwiera mi się w osobnym oknie. Próbowałem opcją “pokaż foldery w osobnych oknach” w Opcje folderów > Widok, ale nic to nie dało. Utworzyłem nową akcję Otwórz i do użycia wybrałem explorer ale foldery i tak się otwierają w osobnych oknach. W menu prawokliku folderu jest oryginalne otwórz otwierające w jednym oknie, ale w typach plików nie jest dostępne i nie można jej ustawić na akcję domyślną. Bardzo proszę o pomoc.

Rzuć okiem na to. Nie sugeruj się trochę innym problemem w tamtym poście - rozwiązanie działa na wszystkie kłopoty z otwieraniem folderów a związane z modyfikowaniem akcji lub ikony folderu w oknie ‘Typy plików’. ‘Folder plików’ est to jedna z niewielu rzeczy których w tym oknie nie należy ruszać - nienaprawiony od początku Windowsów błąd tego systemu :).

Co prawda właśnie sobie poradziłem z tym trochę inaczej

(kopiując wszystkie dane z typu pliku .zip otwieranego folderami skompresowanymi do nowej funkcji dla Folder plików) i już działało normalnie, ale spróbowałem tym plikiem rejestru z linka z jednego forum i wszystko wróciło do normy :slight_smile: Wolę metody bardziej doświadczonych w rejestrze :slight_smile: Dzięki za pomoc goomish :slight_smile: