Foldery z filmami

(Mariuszjaroszz) #1

Witam!

Mam pewien problem i kompletnie nie mam pojęcia jak go naprawić.

Zawsze gdy otwieram jakikolwiek folder, w którym znajdują się jakieś filmy wyskakuje mi błąd.

Zanikają wtedy wszystkie ikony na pulpicie i po kilku sekundach wszystko wraca do "normy"(wyłączają się wtedy wszystkie aplikacje i zamykają się wszystkie pliki i foldery)

Proszę o pomoc.

(Enter6000) #2

Dzieje się tak, ponieważ są wyświetlanie miniatury każdego z filmu, a jak ma się - powiedzmy - niezaspecjalny sprzęt, to może wywalać. Możliwe, że wina kodeków. Po prostu nie używaj widoku Miniatury. Mam taki sam problem, ale z plikami .jpg

A znikające ikony i zamykanie wszystkich aplikacji jest powodowane przez błąd explorer.exe (Eksplorator Win)

(Mariuszjaroszz) #3

Tak się składa że komputer jest nowy.Mam go od prawie roku, więc to chyba nie wina sprzętu.

(Enter6000) #4

Pisząc "niezaspecjalny" miałem także na myśli zasyfiony system :slight_smile:

(Mariuszjaroszz) #5

Raczej dbam o porządek systemu. Około miesiąca temu dysk był całkowicie formatowany.

Mam windows xp professional.

(Enter6000) #6

A jakie kodeki zainstalowałeś?

(Gapinskit) #7

Wszystko fajnie tylko napisz ile jest tych filmow w katalogu ?? Czy jest ich np 100 000 000 i maja po kilka mb czy tylko kila siedemsetek. XP slabo radzi sobie z duza iloscia malych plikow i to na kazdym sprzecie. Wgraj sobie SP3 podobno troche lepiej dzialaja operacje na katalogach. Proponuje tez przeskanowac system antyvirem.

(adpawl) #8

Pobierz ten FIX

następnie go uruchom, ewentualnie prawoklik > scal

Po czym dla pewności zresetuj kompa. Powinno zadziałać.

(Mariuszjaroszz) #9

mam po kilka siedemsetek tylko

te mniejsze raczej normalnie chodza