Foldery: "zawieszanie sie" i "brak odpowiedzi

Witam

Postaram sie opisac problem ktory u mnie występuje:

1 Wybieram katalog w ktorym mam np: zdjecia lub muzyke

np: E:\Zdjecia\2007\maj\morze

i po wejsciu w katalog "morze"zawiesza sie i nie moge ani ogladac zdjec ani ich kopiowac, ogolnie nic

  1. Wtedy wciskam ALT+CTRL+DEL i wyskakuje mi ‘Manager Zadan Windows’, wchodze na zakładkę ‘APLIKACJE’ i patrze na zadania i ich stan.

Zadanie - ‘morze’ - stan: BRAK ODPOWIEDZI.

Zaznaczam to zadanie, robie ‘zakoncz zadanie’, wtedy wyskakuje kolejne okienko “explorer.exe” - Wybarno zakonczenie nieodpowiadającego programu explorer.exe

Program nie odpowiada … i na dole mam do wyboru: wyslil raport o bledach lub nie wysylaj… wciskam nie wysyłaj i komputer wraca do normalnej pracy…

ale tylko do czasu, bo jak chce znow wejsc w ten katalog ze zdjeciami to jest to samo czyli zawiesza sie i stan to “BRAK ODPOWIEDZI”

Aha problem ten nie wystepuje we wszystkich katalogach… tylko niektórych.

Dotychczas nie bylo takiego problemu, dzieje sie to od jakis 2 tygodni

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

pra2dopodobnie masz ustawione przeglądanie folderów jako miniatury i zapewne masz duuuużo zdjęć w tych folderach więc wygenerowanie miniatury zajmuje sporo czasu a do tego dysk jest pofragmentowany .

więc zdefragmentój dysk i zmniejsz ilość plików na folder (powżucaj część fotek do podfolderów np) i/lub wyłącz przeglądanie miniatur

u mnie takie zabiegi pomogły :stuck_out_tongue:

tak mam jako minatury, ale tam jest raptem 50 zdjec w tym katalogu

a w innych np jest 200 zdjec w katalogu i wszystko jest ok

pozatym zmienilem tez na widok jako “lista” ale tez sie wiesza ten katalog

i niektore muzyczne