Foldery zawsze na górze listy Eksploratora

Witam!

 

Nigdzie nie mogę znaleźć rady, jak sprawić by w widoku Szczegóły w oknie Eksploratora foldery były wyświetlane zawsze na górze listy. W Windows XP tak było. Po przesiadce na Win7 chyba tak miałem na samym początku. Lecz czy to przez nieuwagę, czy też nie zdając sobie sprawy, że zmiana dokonana już się nie cofnie (ot, taka znikająca opcja, było nie ruszać) albo w innym tweakerze - zmieniłem. Sobie na złość!

 

Sortowanie po dacie utworzenie, dacie modyfikacji, wielkości - a foldery skaczą jak pchły po… psie, raz góra raz dół. :confused: To bardzo rozprasza, dezorganizuje i - denerwuje. Kto to wymyślił!? Jak pozbyć się tej kretyńskiej maniery Windows i mieć tak jak w XP - foldery ZAWSZE na górze listy??

Witaj.

 

Spróbuj tak (naturalnie jesteś w widoku Szczegóły):

  1. teraz klikasz z wciśniętym Shiftem kolumnę Nazwa - u góry masz posortowane po dacie foldery, poniżej masz posortowane po dacie pliki.

 

Sprawdź i daj znać - u mnie zadziałało. Dla potomnych:

Działa! :slight_smile: Dzięki, maniooo!

Znalazłem podobną radę, ale ni słowa o Shift, kliknij na ‘Nazwa’ ktoś radził. Uznałem radę za bezmyślną i… Nie ważne, zresztą. Jezu, za [CIACH] to projektował? Żadnej opcji, nic w prawkoliku, nic w opcjach widoku itd - null. O magii Shifta nie pomyślałem. Tak prosta i prozaiczna opcja nie powinna być tak zamotana. Dostępnie i przyjaźnie dla ludzi - tym razem to nie wypaliło.

Wreszcie na wpisane przez mnie kryteria wyszukiwania Google ma jakiś wynik. Ha!

I po problemie!

Wygwiazdkowanie kilku liter nie czyni z wulgaryzmu pięknego słowa. Przestrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum.

rgabrysiak

Niestety, rozwiązanie jest tylko doraźne. Kiedy w ten sposób naprawię sort po dacie utworzenia, sort np. po dacie modyfikacji nadal jest zły. Kiedy jego poprawię, zły staje się wcześniej poprawiony. I tak bez końca; z kombinacjami innych klawiszy również. I nie działa to na inne okna Mój komputer. Opcja ‘Zastosuj do wszystkich folderów’ też nic nie pomaga.

Nadal więc podstrzymuję swoje pytanie i prośbę. Jak z tego idiotyzmu wyleczyć okienka na stałe?

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

DZIĘKI za pomoc - też miałem ten problem, również po przesiadce na WIN 7